نمایندگان آذربایجان‌شرقی به ۲۱ نفر می‌رسند

به گزارش میانا به نقل از فارس، احمدعلیرضا بیگی اظهار کرد: طبق تائید کمیسیون شورا، دو نماینده به تعداد نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی اضافه می‌شود.

وی افزود: قرار بر این است تا یک نماینده به حوزه مراغه و عجب‌شیر اضافه شده و حوزه آذرشهر و اسکو نیز نماینده مستقل خواهند داشت همچنین هریس نیز به تبریر ملحق می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود اما و اگرهای مطرح شده و جوسازی‌های زیاد کمیسیون شورا، اضافه شدن نماینده به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی را تصویب کرده و به صحن علنی مجلس فرستاد.

وی ادامه داد: یکی از جوسازی‌ها از طرف آقای بی‌مقدار بود که مدعی نارضایتی مردم و امنیتی شدن موضوع را داشت که با بررسی مجدد کمیسیون شورا، ادعای او رد و طرح تصویب شد.

عضو کمیسیون شورا در مجلس خاطرنشان کرد: با تصویب افزایش تعداد نمایندگان، دو نماینده به کرسی نمایندگان استان در مجلس افزوده می‌شود به طوریکه برای هریس امکان توسعه فراهم می‌آید همچنین با توجه به وسعت مراغه و عجب‌شیر یک نماینده کافی نبود و با افزایش نماینده امکان رسیدگی و توسعه نیز افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی، نباید در هیچ مرز و جغرافیایی از ایران کسی احساس کند که نماینده نداشته و یا دسترسی به نماینده ندارندT بلکه باید از هر جغرافیایی نماینده قانون‌گذار نیز وجود داشته باشد.

بیگی متذکر شد: با تصویب افزایش نماینده از دوره بعد، تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی به ۲۱ نفر خواهد رسید.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *