مخالفت شورای شهر تبریز با خرید سهام تراکتور

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، در پی انتشار اخباری مبنی بر احتمال خرید سهام باشگاه تراکتورسازی از سوی شهرداری تبریز، اغلب اعضای شورای شهر در برابر آن موضع گرفته و مخالفت کردند.

شهرداری تبریز اجازه باشگاه‌داری و سرمایه‌گذاری در ورزش حرفه‌ای را ندارد

بر اساس این گزارش، رئیس شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مصوبات ما حاکی از آن است که شهرداری تبریز اجازه باشگاه‌داری و سرمایه‌گذاری در ورزش حرفه‌ای را ندارد.

شکور اکبرنژاد با بیان اینکه مجموعه شهرداری نمی‌تواند خلاف مصوبات شورای شهر عمل کند تصریح کرد: این شایعات خرید سهام و نکاتی که به رئیس سازمان ورزش شهرداری منتسب می‌شود، نمی‌دانم از کجا می‌آید.

سیاست شورای شهر پنجم توسعه ورزش همگانی است

محمد اشرف نیا دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در گفت‌وگویی با خبرنگاران اظهار داشت: سیاست شورای پنجم بر توسعه ورزش همگانی و عدم سرمایه گذاری مدیریت شهری در ورزش حرفه ای است.

وی در واکنش به اعلام مقامات سازمان ورزش شهرداری تبریز در خصوص خرید سهام تراکتور گفت: در مورد این مباحث چیزی نشنیده‌ام و اگر اقدامی برای خرید سهام شده صرفا نظر شخصی است.

اهداف تیم داری در شهرداری سیاسی است

سونیا اندیش، نایب رئیس شورای شهر تبریز هم گفت: اهداف تیم‌داری در شهرداری سیاسی است نه در راستای منافع عموم.

وی تاکید کرد: در صورت صحت چنین مباحثی، در منافات کامل با خواسته‌ها و سیاست‌های شورای شهر تبریز است.

اندیش با اشاره به اولویت‌های شهرداری تبریز افزود:  این‌همه اولویت در شهرداری وجود دارد، ما روزانه ده‌ها مراجعه برای اشتغال داریم. صدها مشکل در حوزه بافت فرسوده وجود دارد، آسیب‌های اجتماعی، حقوق ۱۲ تا ۱۳ هزار شاغل در شهرداری ماهیانه باید پرداخت شود، مشکلات فاضلاب، مسیرگشایی‌ها، جوانانی که نیاز به فرهنگسراها دارند، این‌ها اولویت ماست، نه باشگاه‌داری و تیم داری.

برای خرید تراکتور بخش خصوصی باید وارد شود

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تبریز هم تاکید کرد: امروز در جهان بخش خصوصى اقدام به تیم دارى مى‌کند و در مورد تراکتور نیز بهترین گزینه همین است.

عبدالله تقی پور افزود: سیاست‌هاى شوراى شهر در حوزه ورزش، ارتقا و توسعه ورزش همگانى است نه ارتقا ورزش همگانى.

وی ادامه داد: با هرگونه خرید باشگاه جدید و تحمیل هزینه‌ها و تیم دارى به شهردارى مخالفم.

بحث خرید تراکتور از سوی شهرداری نمی‌تواند جدی باشد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با بیان اینکه موضوع خرید تیم تراکتورسازى را شنیده ام ولی احتمالا بحث جدى نیست گفت: اگر کسی در شهرداری بخواهد تیم تراکتورسازی را بخرد واژه مناسبی برای این کار نمی‌توانم پیدا کنم.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های شورای شهر در حوزه ورزش قهرمانی کاملا مشهود و مشخص است تصریح کرد: ما معتقد به گسترش ورزش همگانی هستیم و آنرا تصویب و به شهرداری ابلاغ کرده ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: اگر کسی بخواهد در حوزه ورزش قهرمانی تیم دیگری را به شهرداری تحمیل کند مغایر با سیاست‌های شورا عمل کرده است.

مخالف دخالت دولت و شهرداری در ورزش هستم

محمدباقر بهشتی، عضو شورای شهر تبریز هم اعلام نمود: یکی از بزرگ‌ترین آفت‌ها در جامعه ما دخالت، دولت‌ها و شهرداری در اموری است که متعلق به مردم است.

وی در ادامه گفت: هزینه کرد شهرداری برای ورزش و از همه مهم‌تر فوتبال که فقط عوامل ورزشی در آن دخیل نیست، بزرگ‌ترین اشتباه است و بنده در شورای شهر تبریز از بزرگ‌ترین مخالفین آن هستم.

بهشتی تاکید کرد: ورزش، مدیریت و سرمایه‌گذاری در آن متعلق به مردم است و دخالت ارگان‌ها و سازمان‌ها آن را از اهداف اصلی آن‌که همگانی شدن است دور می‌کند.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *