۳۵ هزار کودک بی‌هویت در کشور/اشتغال غیرقانونی ۳۵۰ هزار اتباع بیگانه در کشور

به گزارش میانا به نقل از فارس، سلمان خدادادی، با انتقاد از نبود سازمانی مستقل در کشور برای رسیدگی به امور مهاجرین، اظهار داشت: در اغلب کشورها تشکیلاتی تحت عنوان سازمان مهاجرت و رسیدگی به امور مهاجرین زیر نظارت وزارت و امور داخلی وظیفه نظارت و رسیدگی به مشکلات ناشی از مهاجرت، اتباع بیگانه و مهاجرین را بر عهده داشته اما متاسفانه در ایران سازمان مستقلی جهت رسیدگی به امور مهاجرین وجود نداشته و تنها اداره ای در استانداری ها و فرمانداری ها تحت عنوان اتباع در کشور وظیفه رسیدگی به امور مهاجران خارجی را بر عهده دارد هر چند نیروی انتظامی نیز در این رابطه وظایفی دارد.

لزوم تشکیل سازمان مهاجرت

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم تشکیل سازمان مهاجرت، افزود: تشکیل سازمان مهاجرت در دستور کار وزارت کشور قرار گیرد زیرا آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی زیادی از ناحیه اتباع بیگانه غیرمجاز کشور را تهدید می‌کند و باید ورود و تردد، اقامت و عودت آنها ساماندهی شود.

۳۵ هزار کودک بی‌هویت ثمره حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در پایتخت است

وی با انتقاد از اینکه ۳۵ هزار کودک بی هویت ثمره حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در پایتخت است، تصریح کرد: برای جلوگیری از تولد کودکان بی‌هویت و ورود اتباع خارجی غیرمجاز به کشور سازمان مهاجرت باید تشکیل شود.

حضور و اشتغال غیرقانونی ۳۵۰ هزار نفر اتباع بیگانه در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، از حضور و اشتغال غیرقانونی ۳۵۰ هزار نفر اتباع بیگانه در کشور انتقاد کرد و گفت: این افراد به صورت غیرقانونی در کشور زندگی می کنند و مشاغل کشور را تحت تاثیرقرار داده اند این در حالی است که تعداد بیکاران کشور روز به روز در حال افزایش است.

خدادادی بهبود وضعیت اشتغال، پیشگیری از تولد کودکان بی‌هویت و آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی و امنیتی را مستلزم جلوگیری از ورود غیرقانونی بیگانه به کشور دانست و ادامه داد: متاسفانه مافیای قاچاق اتباع بیگانه را به طور مداوم به صورت غیرقانونی با کانتینر وارد کشور می کنند که در برخی موارد حتی دیده شده در یک کانتینر ۴۰ نفر جاسازی و خفه شدند.

رصد بهتر امور مهاجرین نیازمند وجود تشکیلات سازمان یافته و برنامه ریزی منسجم

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، رصد بهتر امور مهاجرین را نیازمند وجود تشکیلات سازمان یافته و برنامه ریزی منسجم دانست و افزود: مجلس حدود ۱۵ سال قبل وزارت کشور را موظف کرد که با بررسی وضعیت اتباع بیگانه، غیرمجازها را شناسایی و زمینه خروج و عودت به کشورشان را فراهم کند اما متاسفانه نسبت به این مهم بی توجهی کرد و امروزه شاهد حضور غیرقانونی میلیون ها اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین مجازات‌هایی نیز برای کارفرمایانی که اتباع بیگانه غیرمجاز را بکارگیری می‌کنند تعیین و پیش بینی شد اما متاسفانه به اجرای این قانون نیز بی‌توجهی شد؛ به طور قطع مجلس از دولت برای تشکیل سازمان مهاجرت حمایت لازم را خواهد داشت.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *