آغاز آبگیری پروژه اکولوژیکی دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز

به گزارش میانا به نقل از فارس، آبگیری بند “آبگیر شهید مدنی” دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در حالی آغاز شد که قرار است با تکمیل آن تبدیل به بزرگترین تغرجگاه اکولوژیکی شود.

مهم‌ترین پروژه شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز، پارک بزرگ تبریز است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های شهری تبریز محسوب می‌شود و شهرداری تبریز، اجرای پارک بزرگ تبریز را با جدیت پیگیری با فاز بندی و اجرای مرحله به مرحله آن، سعی دارد برنامه ها و طرح‌های مربوط به این مکان را با دقت و سرعت مضاعف، پیش ببرد.

فاز اول این پارک ۵۰۰هکتاری، به جز فضای سبز، از قسمت‌های متنوع تفریحی و ورزشی تشکیل شده که آبگیرشهید مدنی، یکی از این قسمت‌هاست.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در جریان این بازدید با بیان اینکه این بند که به عنوان یک دریاچه مصنوعی عمل خواهدکرد، گفت: در عین حالی که نقش به سزایی در تلطیف هوا و تامین رطوبت محدوده پارک خواهدداشت، محیطی برای انجام ورزش‌های آبی نیز می‌تواند باشد.

محمد اشرف‌نیا افزود: دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز یک پروژه اکولوژیکی است که می‌تواند شرایط زیست محیطی محدوده اطراف طرح را در حد قابل توجهی تغییر داده و با خلق منظره‌ای زیبا در غرب تبریز، مسافران و گردشگران را به خود جلب کند. علاوه بر آن، موجب به وجود آمدن اکوسیستمی جدید در منطقه می‌شود که به پیدایش گونه‌های جدیدی از گیاهان و مهاجرت فصلی پرندگان منتج می‌شود.

سعید نیکو خصلت عضو دیگر شورای اسلامی در جریان این بازدید گفت: اجرای تمام این پروژه‌ها، علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز تبریز، نکته دیگری را نیز مورد توجه قرار داده است و آن هم، انتشار متوازن فضای سبز در سطح شهر است که این هدف، در کنار احداث پارک‌های بزرگ چند هکتاری، در پارک‌های محلات که در وسعت کمتر احداث می‌شوند، پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: پروژه دریاچه پارک بزرگ تبریز، شاخصه‌های زیست محیطی محدوده اطراف طرح را در حد قابل توجهی تغییر داده و با خلق منظره‌ای زیبا در غرب تبریز، مسافران و گردشگران را به خود جلب کند. علاوه بر آن، موجب به وجود آمدن اکوسیستمی جدید در منطقه می‌شود که به پیدایش گونه‌های جدیدی از گیاهان و مهاجرت فصلی پرندگان منتج می‌شود.

نیکوخصلت اظهار داشت:  این طرح نیازهای شهر تبریز از بعدهای مختلف ورزشی، فرهنگی، تفریحی با توجه به نیاز سنجی‌های صورت گرفته، کاربری‌های مختلف برای خدمات دهی به شهروندان را در خود جای داده است.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *