جریان‌های ملی و اسلامی فلسطین روز ۲۴ اردیبهشت را اعتصاب عمومی اعلام کردند

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، کمیته پیگیری جریان‌های ملی و اسلامی فلسطین در نوار غزه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای روز ۱۴ ماه مه (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت) را روز اعتصاب عمومی در واکنش به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر انتقال سفارت خود به شهر قدس اشغالی و به‌رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که اعتصاب عمومی در روز ۱۴ مه، شامل تمامی بخش‌ها از جمله مؤسسات آموزشی می‌شود و فقط مؤسسات حمل و نقل از این اعتصاب مستثنی هستند.

جریان‌های ملی و اسلامی فلسطین همچنین منظور آمادگی برای اجرای برنامه‌های روز ۱۴ ماه جاری، از امروز چهارشنبه اعلام حالت فوق العاده کردند.

کمیته پیگیری گروه‌ها و جریان‌های ملی و اسلامی فلسطین در این بیانیه تاکید کرد کرد که تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت خود به قدس، اعلان جنگ علیه ملت فلسطین و حقوق آن‌ها است و مردم فلسطین از طریق حضور گسترده در راهپیمایی‌های بازگشت با این تصمیم مقابله خواهند کرد.

این کمیته از امت عربی و آزادگان جهان و کمیته‌های تحریم رژیم صهیونیستی خواست که به حمایت و پشتیبانی خود از انتفاضه بازگشت و حقوق ملت فلسطین ادامه داده و اعتراضات خود علیه تصمیم آمریکا در انتقال سفارتش به قدس را تشدید کنند.

ترامپ روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه گذشته در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای اننقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کند. این تصمیم ترامپ با خشم فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

همچنین ببینید

تراکتور دوباره به تقسیم امتیازات رضایت داد/ نه به آن شوری شور، نه به این بی‌نمکی!

تیم فوتبال تراکتور امشب در دومین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *