۰
 
کد مطلب: 93588 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 ساعت 10:24
وزیر دفاع: توصیه می‌کنیم دشمنان هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنند
 
 
وزیر دفاع خطاب به دشمنان و شیطنت‌های آنان گفت: خون شهدا زنده است و در رگ تک تک جوانان جاری است و اگر کسی اشتباهی بکند، خیل جوانان ما پاسخ دندان شکنی را می‌دهند، توصیه می‌کنیم که هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنند.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ امیر حاتمی صبح امروز در همایش پاسداشت سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی که در تالار سرباز اسلام ارتش برگزار شد، با اشاره به اینکه تاکید مردم آذربایجان با شعار «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» بر بیداری و بصیرت است اظهار داشت:  این اوج بصیرت آذربایجان در دوران معاصر و در طول تاریخ بوده که هر موقع احساس خطری برای انقلاب بوده، آذربایجان با قدرت از انقلاب پشتیبانی کرده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان در سرنوشت ایران نقش تاریخی داشت افزود:  این خطه دروازه ارتباط ایران با دنیا است و همواره منشا حرکت‌های بزرگی در کشور بوده است.  آزادی خواهی، ولایتمداری و وطن دوستی این سرزمین در یاد‌ها ماندگار است و ستارخان‌ها و باکری‌ها در اذهان مانده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه اوج حرکت آذربایجان در دوران دفاع مقدس با لشکر قدرتمند عاشورا و ۲۱ حمزه بود چراکه کارهای بزرگی را انجام دادند خاطر نشان کرد: دلاوری‌ها و رشادت‌های مردان آذربایجان در طول تاریخ به ثبت رسیده و در دوران معاصر هم تداوم دارد.

وی در ادامه، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به رسم زیبای هرساله، امسال را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند گفت: این نامگذاری رسالت بزرگی برای همه ایرانیان است تا همت کنند و این شعار مهم را محقق کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه ابتدا شاید تصور این باشد که فقط خریداران باید از این کالای ایرانی حمایت کنند تصریح کرد: تک تک ما نسبت به این موضوع مسئولیم و اگر انجام ندهیم حتما باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

این مقام ارشد نظامی در هیئت دولت،  تولید کنندگان را در این موضوع بیش از سایرین مسئول دانست و گفت: مردم حق دارند کالای با کیفیت مصرف کنند لذا باید تولیدات قابل رقابت با دنیا باشد، اگر در جایی نیاز به نوسازی و یا سرمایه گذاری داریم، باید انجام دهیم و بتوانیم در قیمت و کیفیت محصولات خود را با دنیا به رقابت بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه وزارت دفاع هم تولید کننده بزرگ برای پشتیبانی از نیروهای مسلح است، خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم امسال همانند تلاش سال‌های گذشته،  محصولات بسیار با کیفیت تری را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهیم.

امیر سرتیپ حاتمی، خرید و فروش کالای قاچاق را به شدت نفی کرد و افزود:  ممکن است مردم کالای قاچاق را قدری ارزان‌تر بخرند ولی بدانند که به یک کارگر ایرانی لطمه می‌زنند، لذا باید همه همت کنیم تا امر رهبر معظم انقلاب را در وسع خود عملیاتی کنیم چرا که از برکات آن بهره‌مند خواهیم شد در این صورت شاهد رونق اقتصاد و معیشت مردم خواهیم بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ایران با داشتن چنین مردمی، در دیگ جوشان منطقه در آرامش کامل قرار دارد، ابراز داشت:  دشمنان جدی و قسم خورده‌ای داریم که همیشه مانع پیشرفت هستند،  آمریکا در وزارت خزانه داری خود ۵۰۰ نفر را فقط برای مانع تراشی در اقتصاد ایران گمارده تا در راه پیشرفت ایران بایستند ولی دریغ از اینکه با تکیه بر توانمندی داخل، شاهد پیشرفت و تعالی هستیم و بعد از سال‌ها در زمینه‌های مختلف توانمند شده‌ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران را در حوزه دفاعی یک قدرت بزرگ منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: امروز با توان داخل می توانیم اهداف خود را پیش برده و از امنیت خود مقتدرانه دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه زمانی همه توان خود را به بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران گذاشته بودیم که از این مرحله با موفقیت عبور کردیم اظهار داشت:  امروز کشورهای شرقی و غربی ایران را اشغال کردند، اما تلاش ما بود بازدارندگی در برابر تعرض ایجاد کنیم که با همت مردم و نیروهای مسلح و هدایت پیامبر گونه رهبری این اتفاق افتاد.

این مقام عالی رتبه نظامی دولت، با بیان اینکه در مرحله بعدی، دشمن در دوردست‌ها توطئه بزرگی را طراحی کرد تا گروه شروری را در مرزهای ایران مستقر کند، تاکید کرد: داعش هزاران نفر را در کشورهای منطقه به خاک و خون کشید ولی به لطف الهی اجازه ندادیم پیشروی کند و در منهدم کردیم، با بازدارندگی فعال،  توطئه بزرگی را در فراتز از مرز‌ها خنثی کردیم.

وی در ادامه، با اشاره به اینکه نام بلند آوازه شهید صیاد شیرازی همیشه پرفروغ است، گفت:  رموز زیادی در زندگی شهید صیاد وجود دارد که دو ویژگی آن بسیار برجسته بود،  اولین آن، اخلاص این شهید بود، وی مرد عمل و به شدت ولایتمدار بود و این موضوعات را به اثبات رساند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دومین ویژگی برجسته ایشان،  طلایه داری حفظ وحدت و انسجام نیروهای مسلح در فضای به شدت ملتهب کشور بود که در این موضوعات موفق شد خاطر نشان کرد:  راهبرد شهید صیاد «ترکیب مقدس» بود که رمز پیروزی را در کنار هم بودن همه نهاد‌ها در برابر دشمن است و این موضوع را عملیاتی کرد.

وزیر دفاع در پایان،  خطاب به دشمنان و شیطنت‌های آنان گفت:  این جلسه و جلسات مشابه نشان می‌دهد خون شهدا زنده است و در رگ تک تک جوانان جاری است و اگر کسی اشتباهی بکند، خیل جوانان ما پاسخ دندان شکنی را می‌دهند،  توصیه می‌کنیم که هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب