۳
 
کد مطلب: 7953 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 بهمن 1393 ساعت 11:06
وصیت نامه دانش آموز میانه ای ” شهید مهدی اردبیلی “
 
 
خدا جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده آنها در راه خدا جهاد ميكنند كه دشمنان و اين را بقتل رسانند و با خود كشته شوند اين وعده قطعي است برخدا.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، مهدی اردبیلی در سال ۱۳۴۹ در روستای کرامه از توابع شهرستان میانه متولد شد . وی تا مقطع دوم متوسطه در مدرسه بو علی سینا تحصیل کرد و در سال ۶۵ به عضویت بسیج در آمد . شهید اردبیلی در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۲۹ در منطقه عملیاتی شلمچه در اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

 

وصیتنامه شهید مهدی اردبیلی

"ان الله الشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الموده بقائون فی السبیل الله فتقلوا و یقتلون وعدا علیم حقا"

خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده آنها در راه خدا جهاد میکنند که دشمنان و این را بقتل رسانند و با خود کشته شوند این وعده قطعی است برخدا.

با درود فراوان به امام زمان حضرت ولی عصر (عج) و سلام و درود به نائب برحقش امام امت و بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران و با سلام و درود به ارواح پاک طیبه شهدای راه خدا از صدر اسلام تا کربلای ایران وصیت نامه خود را شروع میکنم:

اولاً باید بگویم من کوچکتر از آنم که بتوانم برای شما ملت عزیز و شهید پرور وصیتی بکنم ولی مقتضای زمان ایجاب میکند که با شما ملت شهید پرور چند کلمه حرف بزنم. اولین وصیت من عمل کردن به رهنمود های امام عزیزمان است از شما پدران میخواهم که اگر فرزندانتان تصمیم گرفتند که به جبهه های عق علیه باطل بروند آنها را تشویق کنید. و از رفتن آنها جلوگیری نکنید. در طول تاریخ بشریت انسان این خلیفه الله را می بینیم که همواره در مقابل جباران ایستاده  تا ‌آنها را به نابودی بکشاند و امروز حقیقت بشریت که بوسیله ستمگران به فراموشی رفته بود،  دوباره در جامعه اسلامی ما توسط امام امت خمینی بت شکن و یاران با وفای اوبه عرصه ظهور رسیده است .

امروز اسلام عزیز و کشور اسلامی ما درخطر می باشد و برماست که جان خود این امانتی که خداوند به ما داده در راه پیاده کردن قانون او نثار کنیم و سعادت بزرگ را که شهادت است را نصیب خود بگردانیم و از شما ملت حزب الله میخواهم تا می توانید به جبهه جنگ بروید چون جبهه جنگ نه تنها دانشگاه انسان سازی است بلکه خود جنگ است که خداوند در اختیار ما قرار داده و دل به این دنیای فانی نفروشید زیرا این دنیا و روزگار به گفته حضرت علی(ع) پلی است که ما روزی از  آن رد میشویم هر چند آن طرف پل می باشد شما قلب آهنین خود را محکم کنید و با وحدت و با پشتیبانی خود امام را یاری کنید.

ای امت شهید پرور ایران و برادران عزیزم راه خدا بهترین و برترین راه هاست پوینده و کوشنده این راه باشید که انقلاب ایران تنها راه نجات اسلام و رهائی مستضعفین جهان می باشد و پوسته در راه اعتلای اسلام عزیز کوشا و تمامی فرامین امام را به جان و دل پذیرا باشید. زمان با همانند زمان امام حسین است وایام ما همانند ایام عاشورا.

امت حزب الله از تهدیدات امپریالیست های شرق و غرب و دشمنان داخلی و نوکران حزب اله در پشت جبهه داریم. از شما ملت مجاهد و قهرمان همیشه در صحنه می خواهم که در مقابل توطئه کران و منافقان و آمریکا همچون کوه وسدی استوار ایستاده  و با‌ آنان مقابله کنید خداوند امروز در حال امتحان کردن ماست و در تحصیل علم در سنگر مدرسه است داد و خون از خود نشان دهید و مساجد را خالی نگذارید ودر تکایا و برنامه های مذهبی شرکت کنید. اخلاق و رفتار نمونه داشته باشید.

اما پدرومادرم, خودتان بهتر می دانید این جمله ای را که میخواهم بنویسم از شما شنیده ام و یاد گرفته ام ما به خدا متعلق هستیم پس چنانکه مالک  ما اوست دیگر باید هیمشه گوش به فرمان باشیم و هر کاری که خواسته اوست سرتسلیم فرود بیاوریم پس حالا که مالک ما خداوند است از شما میخواهم که در فراق و فقدان من ناراحت نباشید و نمی گویم که گریه نکنید چون گریه است که قلب شکسته مادران و کمرخمیده  پدران را تسکین میدهد ولی می گویم که هر گاه که خواستید گریه نکنید امام حسین(ع) و ۷۲ یارانش همانند آنها دکتر بهشتی و ۷۲ یارش را بیاد بیاورید و گریه کنید ولی شیون نکنید و همچنین سختیهای زندگی را بزرگ نشماریدصبورباشید و یقین خود را زیادکنید .سعی نمایید از قید وبندهای زندگی ……کنیدو همیشه دعای گوی امام و رزمندگان باشید و اما چند کلمه ای نیز میخواهم بگویم که پدرم, میدانم که تو مرا با چه مشکلاتی بزرگ کرده ای و میدانم که برای هزینه تحصیلم چه زجرها کشیده ای ولی من نتوانستم حق فرزندی را اداء نمایم چون صبح تا شب کارمیکردی و مافقط راه خوردن و خوابیدن را بلد بودیم .

اما مادرم تو برایم اذیتها کشیدی و بخاطر بزرگ کردن من جرها کشیدی و اما من لیاقت فرزندی تو را پیدا ننمودم و همیشه باعث آزار و اذیت تو بودم ولکن پدر ومادرم امیدورام که مرا حلال کنید و از ما میخواهم که برای آمرزش گناهانم طلب آمرزش بکنید و از شما میخواهم که یارو یاور رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی باشید.

و اما برادران و خواهرانم شما نیز همیشه دنباله رو راه شهیدان بوده و با استقامت و پایمردی خود در مقابل دشمن ثابت کنید که هرچند که ما یکی از اعضای خانواده مان را از دست داده ایم اما در مقابل ظلم و ستم زور ایستاده ایم و در ستیزیم.

صبر داشته و تقوا را پیشه کنید از صراط مستقیم منصرف نشوید عصای دست پدرومادر باشید و شما هم امیدورام مرا حلال کنید و حال از همه اهالی و بخصوص جوانان روستای حسین آباد میخواهم که راه شهداء را ادامه داده و از پای  ننشینید و از همه شما می خواهم که مرا حلال کنید و من هم اگر در گردن کسی حق دارم او را میبخشم .

                                                         

                           والسلام علیکم ورحمه الله

 
 
 
 
  1. علی عراقلوئی گفت:

    روحش شاد یادش گرامی

  2. لطفی گفت:

    خیلی خوب بود ولی کاش عکسای بیشتری میزاشتین اون وقت عالی میشد

  3. لطفی گفت:

    خیلی خوب بود

نظر شما در مورد این مطلب