بی‌مهری نسبت به یادمان شهدای گمنام در میانه/ارزش هایی که قربانی کوتاهی های مسئولین می شود! +تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، من یک نسل سومی هستم، نه انقلاب را دیده ام و نه طعم تیر و تفنگ چشیده ام اما تاریخ خون و قیام و فداکاری شهیدان حقی است که هرگز در پرده ی فراموشی پنهان نمی ماند چرا که ایران اسلامی امنیت، استقلال، اقتدار و غنای فرهنگی خود را مدیون خون شهیدانی است که در عرصه های مختلف، در نبرد حق و باطل بر زمین ریخته ولی زمین نمانده است.

 

فرهنگ ایثار و شهادت و تاریخ دفاع مقدس گنج عظیمی است که زمینه ی تحقق تمدن نوین اسلامی را در عصر بیداد سلطه گران میسر می سازد لکن اقداماتی از قبیل تبیلغ، ترویج و تبیین تفکر شهیدان جز در قالب ایجاد زیرساخت های لازم فراهم نمی گردد که در این بین گلزارهای شهدا از جمله نمادهای استقامت، پایمردی و تجلی فرهنگ ایثار و مقاومت در سرزمین ما هستند که هزاران شهید را در دل خود جای داده و منشأ خیر و برکت در جامعه می باشند.

 

 یادمان شهدای گمنام واقع در پارک جنگلی شهر میانه که تا چندی قبل با مشکلات زیادی مواجهه بود چند ماهی است که با تصمیم مسئولین وظیفه انجام امور عمرانی لازم از جمله تعمیر سازه، سرویس بهداشتی، گنبد و ایجاد امکانات رفاه و تفریحی برای حضور مردم در این مکان به شهرداری سپرده شده است.

 

بعد از گذشت چند ماه از این موضوع و استقرار واحد آتش نشانی شهرداری میانه شاهد رفع برخی از مشکلات از جمله تسطیح و آسفالت محوطه و افزایش روشنایی و همچنین نصب چند صندلی و سطل آشغال بودیم، اما به نظر می رسد با تمامی این اقدامات مثبت صورت گرفته هنوز مشکل اساسی یادمان شهدای گمنام میانه که همانا وضعیت نامطلوب گنبد مزار مطهر این شهداست بر جای خود باقی و روز به روز در حال بدتر شدن است.

 

همانطور که تصاویر گویای مطالب است ترک ها عمیق و شکاف بین دیوار ها و طاق های این مجموعه در سایه عدم رسیدگی متولی امر یعنی شهرداری روز به روز بیشتر شده و احتمال تخریب و رخ دادن اتفاقی ناگوار می رود.

 

۱ ۲ ۳ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶

 

 

انتهای پیام/

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

۷ نظر

 1. همش مگه چند سال از احداث این بنا می گذره؟ بناهای فرهنگی بازتابی از اوضاع و احوال زمان خود هستند. این تصاویر نشون میده که اوضاع اداره کشور در این دوره چقدر قاریشمیش و سست و بی بنیان است که یک بنای یادبود عمرش به بیست سال هم نمی رسد چه رسد به اینکه صدها و بلکه هزاران سال مثل تخت جمشید و طاق بستان و … آیینه تاریخ و تمدن این سرزمین بشن…

 2. میانالی

  اسف ناکه …..

   

 3. تا همینجا هم که تخریب نشده و نریخته به همت بچه هیئتی ها و حزب اللهی های میانه اس………..

  • اگه اقدامات شهرداری نبود که تا حالا اونجا به طور کلی از بین رفته بود

   شهرداری با پول عوارضی که مردم برای عمران و آبادانی شهر پرداخت می کنند هر از گاهی یک هزینه ای برای اینجا  می کند و حفظ ابرو می کند. باز خدا رفتگان مردم شهر رو بیامرزه که از کیسه اون ها خرج می شه ….

 4. مقبره شهدا گمنام هم مثل خودشان گمنام شده ،واقعا یعنی کسی از مسئولان شهری متوجه این وضعیت نیست؟

  آیا مسئولین متوجه این هستند که امروز این سطح تحصیلات و مقام و منصب و میز و اختیاری که بهشون تنفیذ شده از صدقه سری رشادتهای این شهداست !! و این ها ولی نعمت های این مردم اند ؟

   

 5. مظلوم میانه

  لطف کرده به زیر سنگها نگاه کنید شنهایی که به اطراف وجلو سنگهاریخته شده بیانگر این است که در موقع ساختن از سیمان استفاده نشده

 6. خدا میبیند

  به قول یکی از دوستان :

  به ازای هر یک پست و مقام در جمهوری اسلامی ایران ، هفتاد شهید تقدیم شده است …

  حالا ……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *