قهرمانان ورزشی ‌المپیک، پارالمپیک، جهانی و آسیایی استخدام می‌شوند‌

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، محمود گودرزی درباره ‌پروژه‌های در حال ساخت ورزش استان کرمان اظهار داشت:‌ تقریباً از آذر ماه سال گذشته اعتباری در حوزه عمرانی دریافت نکرده‌ایم و به محض اینکه گشایشی در وضعیت اقتصادی کشور انجام شود‌ کمک‌های بیشتری در این زمینه خواهیم داشت.

گودرزی با اشاره به آیین‌نامه استخدامی قهرمانان ورزش کشور‌ گفت: این آیین‌نامه در گذشته به شکل قانون بوده ‌که قانون آیین‌نامه اجرایی آن را باید دولت تصویب می‌کرد که آیین‌نامه آن تدوین و تقدیم دولت شد و دولت موافقت کرد و خوشبختانه قرار شد قهرمانان رده‌های مختلف المپیک، پارالمپیک و جهانی و آسیایی استخدام شوند تا وضعیت اشتغال قهرمان در سطح کشور برطرف شود.

وی تصریح کرد: لایحه نظام تخصصی ورزش تدوین و در کمیسیون‌های مختلف دولت به تصویب رسید و تقدیم مجلس شد و امیدواریم کمک شود این لایحه به شکل قانون به تصویب برسد تا ورزش را برمبنای علمی و پایه‌های تخصصی ادامه دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد ورزش کرمان با توجه به اینکه پرچم‌داران المپیک و پارالمپیک کرمانی هستند، گفت: در زمینه عملکرد ورزش کرمان باید بیشتر کار شود البته در یک سال اخیر با وجود محمودی‌نیا مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان توفیقات خوبی در زمینه ورزش استان کرمان حاصل شده اما یک جاماندگی از گذشته وجود دارد.

گودرزی بیان کرد: در حوزه ورزش همگانی که هدف‌گذاری ما است استان کرمان در بین ۳۱ استان رتبه ۲۶ را دارد که این رتبه باید تغییر کند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت دو سال ونیم گذشته حدود ۱۰٫۵ درصد افزایش ورزش همگانی در کشور وجود داشته است که در حال حاضر ۲۱درصد مردم ایران به طور میانگین ورزش همگانی می‌کنند که سهم استان کرمان بیش از ۱۵ درصد است.

همچنین ببینید

تراکتور دوباره به تقسیم امتیازات رضایت داد/ نه به آن شوری شور، نه به این بی‌نمکی!

تیم فوتبال تراکتور امشب در دومین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *