پروژه‌ای که طهرانی‌مقدم در آن شهید شد به ثمر نشست

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: غرش موشک‌های مقاومت اسلامی فلسطین و حماس، طنین فریاد حسن تهرانی‌مقدم است؛ این شهید بزرگوار، دشمن فرامنطقه‌ای را در منطقه محدود و در بعد موشکی سپاه قرار داد و دشمنان زیردست ما امروز در دسترس رزمندگان اسلام قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از دانا :سردار “رمضان شریف” مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری پیرامون سومین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران و گرامیداشت ۳۰ سال اقتدار موشکی سپاه پاسداران، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین‌(ع) اظهار داشت: همه پیشرفت‌های انقلاب اسلامی مرهون آموزه‌ها و فرهنگ عاشورا است.
وی تصریح کرد: امروز یکی از مؤلفه‌های قدرت ایران در بازدارندگی مؤثر و پاسخگویی ما قدرت موشکی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به خصوص هوافضای سپاه پاسداران است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه بیان داشت: در آستانه فرارسیدن ۲۱ آبان‌ماه سومین سالروز شهادت سردار سرلشکر پاسدار دکتر حسن تهرانی مقدم و دیگر شهدای اقتدار موشکی سپاه که در تقارن با سی‌امین سال تأسیس فرماندهی موشکی در این نهاد انقلابی و مردمی قرار گرفته است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برنامه‌های متنوعی را ظرف مدت ۱۰ روز موسوم به دهه پاسداشت اقتدار موشکی سپاه، پیش‌بینی و در قالب کنگره ملی اقتدار موشکی سپاه به مرحله اجرا درخواهد آورد.

سردار شریف در ادامه به بیان اهداف مورد نظر در برگزاری کنگره ملی اقتدار موشکی سپاه و برنامه‌های این دهه پرداخت و گفت: در این دهه اهدافی را در نظر داریم که پاسداشت و تجلیل از ۳۰ سال تلاش و مجاهدت سربازان بی‌ادعای امام‌خمینی(ره) و بنیانگذاری قدرت موشکی سپاه به قافله‌سالاری سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا، سردار حسن تهرانی مقدم و همرزمان شهیدش از جمله آن‌هاست.

وی افزود: معرفی این شهید بزرگوار به عنوان الگو و فرمانده با شاخصه‌های مدیریت جهادی، دانشمند برجسته، پارسای بی‌ادعا و مدیر و مدبر در همه عرصه‌های فردی و اخلاقی و مدیریتی به نسل جوان و بیان توان انقلاب اسلامی و بنیانگذاری قدرت موشکی در بعد تحریم‌های ۳۰ ساله از دیگر اهداف برگزاری این دهه پاسداشت است.

سردار شریف اظهار داشت: بیان نقش قدرت موشکی به عنوان افتخار و غرور ملی و ایجاد نشاط و امید ملی، بیان نقش قدرت موشکی در ۸ سال دفاع مقدس و مقابله به مثل جنگ شهر‌ها، تأثیر قدرت موشکی در دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران، بیان نقش قدرت موشکی در بازدارندگی دفاعی، بیان نقش قدرت موشکی در امنیت ملی و سیاست خارجی، بیان نقش قدرت موشکی در پیشبرد گفتمان انقلاب اسلامی در جهان اسلام و بیان نقش قدرت موشکی در تسخیر فضا از دیگر اهداف است.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها از روز پنج شنبه و جمعه گذشته با حضور رئیس‌جمهور دکتر حسن روحانی در منزل شهید تهرانی‌مقدم و با برگزاری آئین شب خاطره ویژه شهید تهرانی مقدم که ملقب به پدر موشکی ایران است، آغاز شده و از فردا با برگزاری یادواره ویژه این شهید ارجمند، شهدای اقتدرا موشکی و گرامیداشت این بزرگواران در حسینیه امام رضا (ع) ستاد فرماندهی نیروی هوافضای سپاه با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، شخصیت‌های عالی رتبه لشکری و کشوری، خانواده معزز شهدا و آحاد ملت قدر‌شناس و شهید پرور ادامه خواهد یافت.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران افزود: در مراسم روز دوشنبه از کتاب «خط مقدم» که ویژگی‌های این شهید در آن گنجانده شده است و به همراه تمبر یادبودی رونمایی می‌شود و همچنین مراسم ویژه‌ای در روز چهارشنبه در پادگان ملارد با حضور خانواده‌های شهدا برگزار می‌شود.

سردار شریف تصریح کرد: برگزاری همایش دانشمند برجسته در روز سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، زیرا تا به امروز کسی‌شناختی از شهید تهرانی مقدم نداشت اما بعد از آن اتفاق‌ شناختی از این شهید بزرگوار در گستره‌ای از جامعه پدید آمد و تعدادی از دانشجویان رشته‌های خود را تغییر دادند که این همایش به درخواست این دانشجویان در آن دانشگاه برگزار خواهد شد.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ادامه داد: سرود حماسی توسط حامد زمانی به همین مناسبت آماده شده که اجرا خواهد شد و در حوزه ورزش و کوهنوردی که شهید تهرانی ‌قدم زبانزد این عرصه بود نیز مقرر است در تاریخ ۲۴ به مدت ۳ روز یکی از ارتفاعات مهم کشور فتح شود.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم در آستانه گرامیداشت سومین سالگرد شهادت این سردار بزرگوار حسن تهرانی مقدم شاهد این پروژه هستیم اظهار داشت: آن شهید ارجمند در روند تست و آزمایش فرآیند آن پروژه جان خود را اهدا کرد، زیرا این دستاورد برای ما حائز اهمیت بود و در عرصه اقتدار دفاعی و اقتدار بازدارندگی جایگاه تعیین کننده‌ای را برای کشور داشت که امروزه به همت و تلاش جهادگران خودکفایی سپاه پاسداران این پروژه به ثمر رسیده و راه این شهید بزرگوار ادامه داده شده است.

سردار شریف اظهار داشت: سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا تعابیر بلند مقام معظم رهبری در قبال شهید تهرانی مقدم بوده که بیانگر شخصیت والا و منحصر به فرد آن فرمانده مخلص و ولایی است که در عین آرامش لرزه بر پیکر دشمن صهیونیستی انداخته بود.

وی افزود: امروزه شاهدیم با همه کینه‌ای که رژیم صهیونیستی از فرزندان رهبری و جمهوری اسلامی ایران دارد و عنادی که استکبار با نظام مقدس اسلامی ما دارد، همیشه حرف از گزینه‌های روی میز می‌زند و آن چیزی که باعث شده این زمزمه‌های شوم عملی نشود، قدرت دفاعی به ویژه موشکی کشور است که عقب نشینی مشهود نظام سلطه به ویژه رژیم صهیونیستی را از تهدیدات خود در بر داشته است.

مسئول روابط عمومی سپاه بیان داشت: غرش موشک‌های مقاومت اسلامی فلسطین و حماس، طنین فریاد حسن تهرانی مقدم است که در وصیت‌نامه خود نیز آورده است: بر روی سنگ مزارم بنویسید که او دشمن اسرائیل بود، به همین دلیل معرفی شخصیت و کارکردهای افتخارآمیز و منحصر به فرد این شهید باید مورد توجه اندیشمندان همه حوزه‌ها قرار گیرد.

وی افزود: قدرت بازدارندگی موشکی امروز ایران اسلامی مرهون مجاهدت و تلاش‌های خستگی ناپذیر شهید تهرانی‌مقدم و یاران حماسه‌ساز آن شهید گرانقدر است که در واقع بازدارندگی موشکی سپاه یادگار بزرگ این شهید عزیز به شمار می‌آید که تربیت‌شده مکتب عاشورا است و با درس آموزی از ۸ سال دفاع مقدس نشان داد که نباید حرف امام و ولی بر زمین بماند.

سردار شریف اظهار داشت: به همین منظور شهید تهرانی‌مقدم، دشمن فرامنطقه‌ای را در منطقه محدود و در بعد موشکی سپاه قرار داد و دشمنان زیردست ما امروز در دسترس رزمندگان اسلام قرار دارند.

وی تصریح کرد: رضایتمندی و نشان تبسم بر سیمای امام امت و رهبری معظم انقلاب آرزوی این شهید بزرگوار بود، به همین دلیل است که راه این شهید بزرگوار توسط صد‌ها و هزاران جوان پرشور انقلابی ادامه می‌یابد.

مسئول روابط عمومی سپاه اظهار داشت: شهید تهرانی‌مقدم را باید مرد تولیدکننده امنیت بیشتر برای منطقه دانست، چرا که با اقتدار موشکی کشور ایران را به عنوان لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه معرفی کرد و نقشه‌ها و توطئه‌های شوم دشمن را از راه‌اندازی جنگ علیه ایران و هدر رفتن نیروی انسانی مسلمانان، سرمایه و امکانات و ظرفیت‌ ملت‌های منطقه ناکام ساخت که حاصل کارنامه عملی فرماندهی موشکی سپاه را می‌توان یأس و ناامیدی و غافلگیری استراتژیک دشمن از پیشرفت‌های خیره کننده دشمن در حوزه ساخت سلاح‌های بازدارنده دانست که اقتدار موشکی ایران برای دشمن صهیونیستی حامل پیام‌های دندان‌شکن است.

وی بیان داشت: شهید حسن تهرانی‌مقدم با توجه به اینکه سخت‌ترین و جدی‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، نظامی بوده و سخت‌تر از آن در حوزه موشکی صورت گرفته است با پشتکار و همت در سپاه پاسداران توانست دانش ساخت انواع موشک‌های کروز، بالستیک، بازدارندگی مؤثر، امنیت و پایداری استراتژیک نظام در برابر تهدیدهای نظامی دشمنان را تضمین کند که در برابر تهدیدات نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی، این راهبرد نظامی ایران بکار گرفته شده و آمریکایی‌ها را از اینکه پایگاه‌های نظامی‌شان در منطقه در تیررس موشک‌های ایران قرار گرفته، بیمناک کرده و با استیصال مواجه ساخته است.

سردار شریف در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر همکاری قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با نیروی هوافضای سپاه گفت: قرارگاه خاتم مسئولیت پدافند آسمان کشور را دارد که از سوی امیر اسماعیلی اداره می‌شود و نیروی هوافضای سپاه نیز در بخش‌های انهدام و رهگیری مجموعه پدافندی خود در قالب پدافند هوایی کشور نقش تعیین کننده‌ای دارد، اما حفاظت بعضی از مراکز حساس امنیتی کشور همچون مراکز هسته‌ای در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اما در قالب پدافند کشور با همکاری‌های لازم امنیت آن نقاط برقرار می‌شود.

وی درباره رزمایش‌های سپاه اظهار داشت: انجام رزمایش‌های سپاه در حوزه زمینی، هوایی و دریایی مطابق جدول با هماهنگی‌های لازم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کل سپاه، صورت می‌گیرد و اگر نیاز باشد رسانه‌ای می‌شود، زیرا انجام رزمایش‌های میدانی دارای ملاحظات خاص خود بوده که این رزمایش‌ها به عنوان رزمایش‌های تخصصی مطابق جدول گفته شده انجام می‌شود یا در حال انجام شدن است که در صورت مصوب‌شدن، رسانه‌ای می‌شود.

مسئول روابط عمومی سپاه درباره پروژه ساخته شده‌ای که سردار حسن تهرانی‌مقدم در آزمایش آن شهید شده است، گفت: تمامی پروژه‌ها در حال پیشرفت بوده و آن پروژه نیز به ثمر رسیده و باید تأکید کنم که به ثمر رسیدن آن پروژه نقش مهمی در بازدارندگی کشور در مقابل تهدیدات خواهد داشت و اگر نیاز به توضیح بیشتری در رابطه با این پروژه باشد فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره آن توضیح بیشتری خواهد داد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر رابطه سپاه با دولت تأکید کرد: رابطه سپاه با دولت تعریف شده و سپاه وظیفه خاص خود را دارد و دولت نیز مسئول اداره کشور است و به همین منظور سپاه به‌عنوان حافظ دستاوردهای نظام بر خود لازم می‌داند که با همه دولت‌ها در راستای پیشرفت کشور همکاری‌های لازم را انجام دهد.

سردار شریف ادامه داد: برخلاف آن چیزی که مطرح می‌شود نگاه سپاه به دولت‌ها سیاسی نیست و سپاه تنها به آبادانی و پیشرفت کشور و سازندگی نگاه می‌کند، زیرا موفقیت دولت موفقیت نظام بوده و به همین منظور است که بیگانگان با عملیات‌های روانی و رسانه‌ای در تلاش هستند که رابطه سپاه و دولت را خوب جلوه ندهند.

سخنگوی سپاه اظهار داشت: برخلاف آن چیزی که رسانه‌ها می‌گویند هدف سپاه در عرصه سازندگی، اقتصادی نیست و سپاه با اختیاراتی که از سوی فرمانده معظم کل قوا تعیین شده و با ساختار مشخص، بخشی از توان مهندسی خود را برای عمران و آبادانی کشور وارد عرصه سازندگی کرده و حضور، نبوغ و ریسک‌پذیری سپاه توانسته به عنوان یک مجموعه بزرگ به دولت کمک کند که گواه آن پروژه‌های بزرگی بوده که در همه دولت‌ها به اتمام رسیده است.

مسئول روابط عمومی سپاه ادامه داد: همه پروژه‌های بزرگ انجام شده از سوی سپاه پاسداران در همه دولت‌ها که به اتمام رسیده، کمتر تحت‌تأثیر رسانه‌های معاند قرار گرفته و آن‌ها نیز اصلاً بر روی این موضوعات تمرکز نمی‌کنند و فقط دامن به ایجاد اختلاف و عملیات روانی می‌زنند.

وی افزود: رابطه دولت با سپاه بسیار خوب است و اولین حضور دکتر روحانی نیز در مجمع فرماندهان بوده که اشتیاق اکثر دولتمردان با توجه به شرایط و رویکرد‌ها برای کار با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) وجود داشته است.

اقتدار موشکی امروز ما پشتوانه دیپلماسی خارجی/ مستحکم‌سازی فردو توسط سپاه پاسداران

سردار شریف در رابطه با حفاظت سپاه بر روی مراکز هسته‌ای و دستگیری جاسوسان اظهار داشت: حفاظتی که سپاه پاسداران بر مراکز هسته‌ای انجام می‌دهد، بیشتر نظامی است اما برای دستگیری جاسوسان و اقداماتی از این قبیل همکاری‌های لازم را با دستگاه‌های ذیربط به خصوص وزارت اطلاعات داریم و صرفاً سپاه بیشتر در حد اقدامات فیزیکی در این راستا کمک می‌کند.

سخنگوی سپاه در پایان خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که دشمن علیه سپاه پاسداران عملیات روانی انجام می‌دهد و در بحث فردو اقدام به حرکتی نمی‌کند، ساخت و سازی است که در فردو از سوی سپاه انجام شده است زیرا این ساخت و ساز به قدری محکم و استوار است که دشمنان به خود اجازه اقدامی علیه فردو را نمی‌دهند؛ آخرین اقدام سپاه پاسداران شناسایی پهپادی بوده که هدفش رسیدن به تأسیسات هسته‌ای نطنز بود که شناسایی و منهدم شد.

انتهای پیام/گ

کلید واژه

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *