دسته‌گل‌هایی که زنان میانه ای به آب دادند+ عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، تاریخ پرافتخار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سرشار از ایثار و فداکاری ازخود گذشتی افرادی است که با بذل جان ومال خود راه ترقی و تعالی کشور را هموار نمودند و هستی خویش را درطبق اخلاص نهادند.

زنان و مادران میانه ای  در طول سالیان هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده اند که برای دست یابی به اهداف والای انسانی و کمال مطلق و برای قرب الهی از هیچ عملی فروگذار نگشته اند و در حد توان در خدمت خانواده، همسر و اجتماع بوده اند. 

این زنان با تقدیم جگر گوشه های خود در دوران جنگ ابتدا به خود و سپس به دیگران اثبات کردند که زن مسلمان صاحب توانایی های بی شماری است که در صورت تجلّی، معرّف پایگاه و جایگاه زن در اسلام می باشد . 

و اینگونه می شود که عشق بهانه ای برای رفتن  و این سفر حکایت همان قصه عشق می شود. فرزندان غیور میانه رفتند تا دلهایشان را با دعای خیر مادران به قتلگاه شهیدان دخیل کنند و نگاهشان را نذر آسمان مهتابی جنوب .

اروند مرا به خود می خواند، و من رو به روی اروند این رود وحشی و بی حیا نشسته ام.نسیم ملایمی می وزد.دستم را درون آب می برم…همین آبی که زمانی عده ای در آن وضو گرفتند و به عشق اقتدا کردند و پشت نخل های اینجا راز می گفتند.فاتحه ای میفرستم.می دانم عزیزانی هنوزدر کف این رود خانه خوابیده اند.

۳۰ سال پیش …بهمن ماه ۶۴، عملیات والفجر ۸ با رمز یا زهرا، چگونه به دل آب زدند؟مگر غیر از این بود که زیر لب زمزمه می کردند، " می روم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم ".
سلام بر هشت غواص بی سر… 
اروند! آنها که در قلب تو جا گرفته اند و حتی سربندی از آنان باقی نمانده فقط تو را رو سفید نکرده اند، رهبرشان می گفت :آنها اسلام را رو سفید کردند.
می دانم این آب … این موج… این خروش… این شهدا با من حرف می زنند. آری خروش جاری اروند باقیست این جاده این پوتین این سربند باقیست هنوز هم باقیست.

 

دسته‌گل‌هایی که زنان میانه ای به آب دادند+ عکس

patch2image.php(2)

patch2image.php(3)

patch2image.php(4)

patch2image.php

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

۵ نظر

 1. یک همشهری

   

  سلام عجب لیدر خبری واقعا دست مادران میانه درد نکند

 2. اصطلاح " دسته گل به آب دادن " یعنی " کسی کاری نادرست یا به عباذتی گند زده " باشد که با پشیمانی توام است.

  استفاده شما از این عنوان در تیتر خود این موضوع را القا می کند که در شهرستان میانه زنان کاری زشت و ناپسند انجام داده اند و همینطور مورد سرزنش هستند و پشیمان!

  وارد مطلب هم که می شویم بات خواندن مطلب اینگونه برداشت میشود که فرستادن فرزندان به جبهه یک نوع دسته گل به آب دادن است و انجام این کار پشیمانی و سرزنش در بر داشته!

  مسلما اینطور نیست و مطمئنا نیت شما در نوشتن این مطلب کاملا خوب بوده ولی توصیه میکنم قبل از استفاده از کلمات و جملات ابتدا آن را ریشه یابی کنید و صرفا هر چیزی که به نظرتان خوب یا جالب آمد را استفاده نکنید.

  • دوست عزیز هنر یعنی همین ! که از جمله و عبارتی که مفهوم مشخصی در میان عام پیدا کرده، کارکردی تازه و خاص بگیریم، 
   اتفاقا بسیار هنرمندانه این کار انجام شده و جای تحسین است برای شاعر این سپید کوتاه…

  • دوست عزیز هنر یعنی همین ! که از جمله و عبارتی که مفهوم مشخصی در میان عام پیدا کرده، کارکردی تازه و خاص بگیریم، 
   اتفاقا بسیار هنرمندانه این کار انجام شده و جای تحسین است برای شاعر این سپید کوتاه…

 3. tفرامرز ثانی

  تقدبر و تشکر میکنم از سایت محترم  میانا که مرا مورد لطف و عنایت قرار دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *