۰
 
کد مطلب: 94110 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
«پولیساریو» ادعای مغرب علیه ایران را رد کرد
 
 
جبهه پولیساریو به دنبال تصمیم دولت مغرب برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران با ادعای کمک تهران به این جبهه، دریافت هرگونه آموزش نظامی از کشورهای خارجی یا حضور مستشاران نظامی خارجی در میان نیروهایش را رد کرد.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از المنار، جبهه پولیساریو با صدور بیانیه‌ای، حضور هرگونه مستشار نظامی یا حضور نظامی کشورهای خارجی در میان نیروهای این جبهه را رد کرد.

«محمد حداد» سخنگوی جبهه پولیساریو با رد ادعاهای دولت مغرب در این‌باره، از مقام‌های رباط خواست اسناد و مدارک همکاری ایران با این جبهه را ارائه کنند.

این سخنگو تصریح کرد، دولت مغرب می‌کوشد با طرح چنین ادعاها و سیاست‌هایی، از مذاکره در مورد صحرای غربی، که سازمان ملل خواستار آن شده است، طفره برود.

طبق این گزارش، مغرب، روز گذشته با متهم کردن ایران به حمایت از «جبهه پولیسارو» در مناقشه صحرای غربی روابطش با ایران را قطع کرد. این کشور همچنین اعلام کرد سفارتش در تهران را تعطیل خواهد کرد. مراکش سفیر ایران را هم اخراج کرده است.

وزیر خارجه مغرب نیز در جمع خبرنگاران اعلام کرد این کشور سفارتش در تهران را تعطیل کرده و سفیر ایران در رباط را اخراج خواهد کرد.

صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مغرب که «جبهه پولیسارو» و پادشاهی مراکش بر سر کنترل آن مناقشه دارند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب