۰
 
کد مطلب: 91525 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۹
مطالبه و درخواست رسیدگی به مشکلات حوزه بهداشت و درمان از نماینده شهرستان میانه
 
 
کارگروه سلامت سپاه میانه متشکل از افراد توانمند و دلسوز با برگزاری جلسه‌ای خواستار رسیدگی به مشکلات بهداشت و درمان شهرستان از سوی نماینده مردم و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شدند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، طی جلسه‌ای چندین ساعته با حضور اعضای کارگروه سلامت سپاه میانه و با حضور  یعقوب شیو یاری نماینده مردم میانه در مجلس برخی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان به صمع و نظر این نماینده مجلس رسیده و اعضای حاضر ضمن مطالبه گری خواستار پیگیری و حل موارد مطروح شدند.

اعضای جلسه با تأکید بر رفع آلودگی فاز دوم کارخانه فولاد میانه و مشکلات به وجود آمده برای اهالی روستای اسلام‌آباد، خواستار اختصاص نیم درصد هزینه‌های مربوط به آلودگی این کارخانه، که در حال حاضر به‌حساب خزانه واریز می‌شود، به‌حساب شهرداری جهت توسعه شهر اختصاص یابد.

بحث نبود دستگاه MRI  و نبود سونوگرافی در بیمارستان‌های میانه در روزهای تعطیل و عدم ویزیت بیماران غیر اورژانسی و همچنین شلوغی آزمایشگاه مرکزی و کمبود پرسنل در آن ازجمله دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

اعضای کارگروه سلامت و اعضای حاضر در جلسه، عدم جذب متخصص در برخی رشته‌های پزشکی و سنگ‌اندازی در طبابت برخی از پزشکان متخصص  و همچنین عدم پرداخت کارانه  و اضافه‌کار پرسنل از آبان ماه سال ۹۵ به بعد را نیز به‌عنوان مطالبات این قشر طرح نمودند.

عدم تصویربرداری و سونوگرافی در بیمارستان برای نسخ غیرپزشکان اورژانسی، عدم وجود پزشک در برخی ایام در بیمارستان خاتم و برکت میانه و همچنین عدم ویزیت برخی پزشکان از بیماران عادی و غیر اورژانسی، کمبود تجهیزات پاراکلینیکی در بیمارستان‌های میانه به‌ویژه بخش‌های ICU و CCU از دیگر موارد مورد مطالبه بود که حاضرین خواستار رسیدگی نماینده میانه به‌عنوان پزشک و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شدند.

کارگروه سلامت سپاه ناحیه میانه همچنین به مشکلات پرستاران ازجمله عدم واریز اضافه‌کار و هزینه‌های روز پرستار، هزینه‌های مهدکودک و لباس کار، کمبود پرسنل و عدم رعایت قانون بهره‌وری و سایر موارد پیرامون این قشر را مطرح نمودند.

همین‌طور اعضا خواستار رسیدگی به وضعیت ورود فاضلاب روستای اسلام‌آباد، کشتارگاه و بیمارستان برکت امام خمینی( ره) به رودخانه و بر لزوم اخذ تدابیر لازم جهت کاهش آب پشت سدها و مشکلات پیش‌آمده برای کشاورزان شدند.

 

 

 

 

 

خبرنگار: امید کوهی

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب