۰
 
کد مطلب: 88427 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
پارلمان‌های عربی: آمریکا صلاحیت نظارت بر روند صلح را ندارد
 
 
رؤسای پارلمان‌های عربی در پایان نشست اضطراری خود در مغرب تاکید کردند که آمریکا صلاحیت نظارت بر روند صلح بین فلسطین و اسرائیل را ندارند.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روسیا الیوم، رؤسای پارلمان‌های عربی در بیانیه پایانی نشست اضطراری خود در مغرب خروج آمریکا از نظارت بر روند صلح را اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است که آمریکا از مشروعیت بین‌المللی خارج و به طرفی متخاصم تبدیل شده و صلاحیت داوری در درگیری بین فلسطین و اسرائیل را ندارد.

رباط پایتخت مغرب روز پنجشنبه شاهد برگزاری نشست اضطراری پارلمان‌های عربی برای بررسی تحولات اخیر قدس و پیگیری پیامدهای تصمیم آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر، بود.

رؤسای پارلمان‌های عربی بر حمایت خود از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و حمایت از حق ملت فلسطین در مقاومت و مبارزه به منظور رهایی از اشغالگری اسرائیل و به دست آوردن حق بازگشت و تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس در مرزهای سال ۱۹۶۷ میلادی تاکید کردند.

رؤسای پارلمان‌های عربی همچنین بر مخالفت خود با هرگونه پیشنهاد یا تلاش برای تحمیل راه حلی ناقص بر ملت فلسطین که پایین ترین حد از حقوق آن‌ها را طبق قطعنامه‌های بین‌المللی محقق نمی‌کند، تاکید کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب