۰
 
کد مطلب: 85773 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
برخی خود را قیم دولت می دانند و می خواهند قصور دولت را توجیه کنند/فشار برای لغو مناظره به امام جمعه
 
 
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: جماعتی در این وسط خود را قیّم دولت دانسته و با تلاش فراوان می خواهند قصور دولت را توجیه کنند و از فرصت سو استفاده کرده و وسط دعوا نرخ تعیین می‌کنند و با ادعاهای واهی از قبیل اینکه دولت قبل هیچ کاری انجام نداده و عملکرد دولت جدید در چهارسال اخیر بیشتر از ۸ سال دولت قبلی است به توجیه قصورات دولت مشغول می شوند.

به گزارش میانا به نقل از فارس، احمدعلیرضا بیگی در خصوص علل و دلایل مناظره با آقای پزشکیان اظهار داشت: هدف اصلی مناظره روشنگری و شفاف سازی برای مردم بود زیرا ما نماینده ملت بوده و حق مطالبه‌گری داریم و باید مانع از این باشیم که خدایی ناکرده نقش‌ها عوض شود.

وی با بیان اینکه ما به عنوان نماینده مردم حق این را نداریم در جایگاه توجیه کننده نارسایی دولت قرار گیریم، افزود: مقصود اصلی من از شرکت در مناظره متوجه ساختن مردم از ایفای نقش نمایندگان منتخب بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به فرار رسیدن سالگرد حادثه قطار بیان کرد: ما در این حادثه ۵۰ نفر از عزیزان خود را از دست دادیم ولی به واسطه عدم همراهی در بدنه مجلس نتوانستیم مقامات مسوول این حادثه را مورد مواخذه قرار دهیم ولی توانستیم بخشی از حقایق و دیوان سالاری دولتی را که منجر به عارض شدن برخی مشکلات به نمایندگان شده بود را به مردم ابلاغ کنیم.

وی افزود: وقتی دیوان سالاری دولت را با وجود عدم همراهی بدنه مجلس توانستیم از تریبون اعلام کنیم پس می‌شود گفت که اگر گفته‌های ما در مجلس کوچک‌ترین ایرادی داشت دولتمردان آبرویی برای ما نگذاشته بودند.

بیگی با تاکید به اینکه یکی از مزیت‌های اصلی استان موقعیت و شرایط جغرافیایی آن است، ابراز کرد: باید با ایجاد راه های دسترسی مناسب این مزیت استان را به یک امتیاز ملموس برای مردم مبدل ساخت در حالی که دستگاه متولی این امر گزارش بسیار متناقضی از گزارش برنامه و بودجه ارائه کرده است.

وی ادامه داد: جماعتی در این وسط خود را قیّم دولت دانسته و با تلاش فراوان می خواهند قصور دولت را توجیه کنند و از فرصت سو استفاده کرده و وسط دعوا نرخ تعیین می‌کنند و با ادعاهای واهی از قبیل اینکه دولت قبل هیچ کاری انجام نداده و عملکرد دولت جدید در چهارسال اخیر بیشتر از ۸ سال دولت قبلی است به توجیه قصورات دولت مشغول می شوند.

 نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه باید پای مناظره نشست و اگر ادعایی در خصوص عملکرد اجرایی بنده در دوران استانداری دارند با مستندات در مناظره شرکت کنند، گفت: بنده در دوران استانداری مدیریت زلزله ارسباران را بر عهده داشتم و آزادراه پیامبر اعظم، بزرگراه شبستر، راه جلفا، جانانلو، میانه به میاندوآب و انواع اقدامات حوزه راه را انجام داده‌ام.

وی اضافه کرد: قطعاً در دوران استانداری قصوراتی داشته و نتوانستم به نحو احسن حق و وظیفه مردم را به خوبی انجام دهم ولی تمام تلاش خود را برای گسترش روند اجرایی استان به کار گرفته بودم.

بیگی با اشاره به اینکه اهداف این مناظره مشخص بوده زیرا طول و منابع تخصیص یافته برای پروژه‌های راه قابل ملموس و محاسبه است، ادامه داد: تلاش برای توجیه قصور دولت در شان نماینده مردم تبریز نیست و اگر راست می‌گویند احقاق حق مردم حوزه انتخابی شان را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: دیشب در مراسم ترحیم همشیره آیت الله سبحانی که بنده و آقای پزشکیان نیز حضور داشتند حجت الاسلام ال هاشم به ما دو نفر در خصوص مناظره گفت که فشارهای زیادی برای لغو این مناظره روی من است ولی من لزوم به لغو این مناظره نمی‌بینم و بهتر است اخلاق را در مناظره مراعات کنید که ما هم ملزم به رعایت اخلاق بودیم و من هیچ پیامکی از ایشان دریافت نکرده‌ام.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب