۱
 
کد مطلب: 79436 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
نمایش «اوزلم» در شهرستان میانه به روی صحنه می رود
 
 
نمایش اوزلم به زبان ترکی در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهرستان میانه به روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، نمایش “اوزلم” بر اساس طرحی از نوید آقایی، به نویسندگی زهرا خدابنده و کارگردانی حسن عظیمی توسط گروه تئاتر صحنه در میانه به اجرا در می آید.

علاقمندان می توانند برای تهیه بلیط دیدن این نمایش، به گیشه های فروش واقع در سینما کن میدان آزادی ، خدمات باران معلم جنوبى ، گالری موسیقی طنین خیام شمالی ، گونش مارکت آخر فرهنگیان ، مراجعه کنند.

تئاتر ترکی اوزلم از ۱۳ تا ۲۲ تیرماه همه روزه از ساعت ۲۰:۳۰ در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری شهرستان میانه پذیرای علاقمندان خواهد بود.

سایر عوامل این نمایش بدین شرح هستند:

ترجمه: بهزاد شیخ الاسلامی

دستیار کارگردان: اکبر غلامی

مدیر و منشی صحنه: مهیا مهر آرا

طراح صحنه:مهدی پاکنژاد

طراح لباس :لیلا دانشیار

طراحان نور: حسن عظیمى ،شایان هوسکار

گریم: نوشین پزشکی

طراح پوستر و بروشور: علی اسداللهی

افکت : محراب قلعه جوقی

تار آذربایجانی:سعید ضاربی

میکس و مسترینگ: علیرضا داراب

ساخت تیزر: حامد پاکدل

عکاسان: مهدی جمشیدی،رامین مهاجری

دستیار نور: آریا عظیمی

دستیار صحنه:بابک دانشیار

روابط عمومی و تبلیغات : رضا مجیدی ،مهدیه باقری

تبلیغات اینترنتی: شادی شیخ الاسلامی ،کسری غفار نژاد

 

اوزلم

انتهای پیام/

 
 
 
 
 1. حسن گفت:

  جای تاسف است که تئاتری به نام “اوزلم” با نمایش زیبای هنرمندان میانه اجرا می گردد ولی پیامی واپسگرا و عقب افتاده برای مردم میانه به همراه دارد. به طوری که هیچ مفهوم جدیدی برای زندگی روزمره و دنیای مدرن امروز ارائه نمی دهد. متولیان فرهنگی میانه باید در جهت ارتقای فرهنگ مردم میانه بکوشند. تاکید بر اسطوره های قدیمی و سنتی به شرطی خوب است که پیامی جدید برای دنیای مدرن و زندگی روزمره ما داشته باشد نه اینکه سنتهای عقب افتاده ای که هیچ ربطی به دنیای امروز ندارند را با تحریف تاریخ ارائه نمایند. برای نمونه به موارد زیر اشاره می گردد:
  ۱- شخصیت زن تئاتر یک شخصیتی منفعل است که صرفا به دنبال عشق شخصیت مرد تئاتر بوده، از خود هیچ اختیاری ندارد و دیگران برایش تصمیم می گیرند.
  ۲- شخصیت مرد به شخصیت زن تئاتر اعلام می کند که مردان علاوه بر عشق به چیزهای دیگر فکر می کنند (به جنگ و نزاع) و در برابر شخصیت زن که ملتمسانه می گوید عشق برای او کافی است و به جنگ و نزاع نرود بی توجهی کرده و به میدان جنگ می رود.
  ۳- شکسته شدن غرور شخصیت مرد تئاتر با شکست در میدان جنگ باعث می شود که کوهها و سنگها بشکنند و او به شخصیت زن تئاتر که ملتمسانه به دنبال عشق است بی توجهی کرده و خودکشی می نماید.
  ۴- تحریف تاریخ قلعه و پل دختر میانه

نظر شما در مورد این مطلب