۰
 
کد مطلب: 77497 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۸
شرطی که قبل از انتخابات عنوان نشد/ اشتغالزایی دولت دوازدهم مشروط شد
 
 
درحالی که حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری وعده ایجاد سالانه ۹۵۰هزار شغل را در برنامه‌های دولت دوازدهم داده بود که روز گذشته این اشتغالزایی را به سرمایه‌گذاری خارجی مشروط کرد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، حسن روحانی، رئیس جمهور پیش از انتخابات ریاست جمهور در بیان وعده‌های دیگر انتخاباتی خود گفته بود: طبق برنامه ششم توسعه ۹۵۰ هزار شغل سالانه ایجاد می‌شود و سازوکاری که ما برای اشتغال داریم این است که به‌غیر از ایجاد رونق اقتصادی در جامعه به‌خصوص در صنایع کوچک و متوسط، همچنین در زمینه گردشگری و فناوری و… طرح‌هایی هم برای مهارت‌آموزی جوانان داریم، جوانان فارغ‌التحصیل می‌توانند در سایت موردنظر ثبت‌نام کرده و به‌مدت ۴ الی ۶ ماه مهارت بیاموزند و همزمان در بنگاه اقتصادی مشغول کار می‌شوند.

این وعده در حالی از سوی حسن روحانی مطرح شد که روز گذشته حسن روحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ایجاد ۹۵۰هزار شغل را مشروط به جذب سرمایه خارجی دانست.

روحانی با ابراز اینکه “پیش از این نیز گفته‌ام اضافه‌درآمدهایی را که در سایه برجام به دست می‌آوریم تقسیم می‌کنیم”، ادامه داد: بخشی از آن را برای بخش حمایتی و بخشی را برای بخش توسعه به کار خواهیم گرفت. از نظر ما راه‌حل در این زمینه استفاده از صندوق توسعه، بانک‌ها، بودجه و استفاده از سرمایه خارجی در کنار هم است تا بتوانیم تحولی بزرگ در زمینه سرمایه‌گذاری و رشد به وجود بیاوریم”.

وی گفت: بخش دانش‌بنیان ما کار خوبی را تا به حال انجام داده که آن را هم تقویت خواهیم کرد. در زمینه حمایتی نیز تلاش ما این است که فقر مطلق را تا پایان دولت دوازدهم از بین ببریم و اجازه ندهیم حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران حقوق‌شان کمتر از تورم سالانه باشد، بلکه می‌کوشیم بیشتر از تورم سالانه باشد.

وی افزود: اشتغال جوانان از مهمترین مسائل است و همان‌طور که قول دادم در زمینه کارورزی حتما اقدام می‌کنم و همه آنها را یا قبل از ۱۰۰ روز و یا بعد از ۱۰۰ روز شروع می‌کنم و امیدوارم حرکت خوبی در زمینه اشتغال جوانان به وجود بیاوریم. خیلی مهم است که بر اشتغال بیافزاییم و آنچه در برنامه ۵ ساله تحت عنوان ۹۵۰ هزار شغل آمده محقق کنیم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب