۲۲
 
کد مطلب: 65946 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
واکنش فرمند نماینده مردم میانه به اظهارات توخالی معاون استاندار آذربایجان شرقی/ فرمند: آقای فرماندار جای شما شهرستان میانه نیست
 
 
جلسه تشکل های سیاسی حامی دولت در سالن اجلاس فرمانداری ویژه شهرستان میانه با حضور سعید شبستری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با حواشی بسیاری همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از میانه نیوز،در ابتدای این مراسم که با سخنرانی شکری فرماندار میانه آغاز شد به مباحثی پیرامون مطبوعات پرداخت شد که در ادامه عده ای از اصلاح طلبان و حامیان دولت که در جلسه حاضر بودند به سخنرانی پرداختند.

در این جلسه بسیاری از اصلاح طلبان از نبود اتحاد بین اعضای این قشر در شهرستان گله مند بودند و هرکدام نسبت به ارائه راهکارهایی در جهت همبستگی هرچه بیشتر اصلاح طلبان اقدام کردند و به سخنرانی پرداختند.

با اینکه این جلسه با عنوان "جلسه تشکل های سیاسی حامی دولت" برگزار شد ولی دور از انتظار نبود که اهداف این جلسه چیزی غیر از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ و برنامه ریزی برای آن باشد.

در این جلسه که به نام تشکل های سیاسی حامی دولت برگزار شد بسیاری از اصلاح طلبان حاضر در جمع حمایت خود را از روحانی در انتخابات ۹۶ اعلام کردند و گفتند که فعالیت های انتخاباتی خود را از نه تنها در فضای مجازی گسترش داده اند بلکه در فضای حقیقی نیز برنامه ریزی هایی گسترده ای کرده اند.

فردی در این جلسه به زندانیان سیاسی ( فتنه ۸۸) اشاره کرد و دلیل حمایت از روحانی را وعده وی برای آزادسازی تمامی زندانیان سیاسی عنوان کردد لذا تخریب دولت قبلی و مقابله با اصولگرایان از مهم ترین اهداف این جلسه بود که با حضور شبستری معاون سیاسی استاندار اذربایجان شرقی و شکری فرماندار میانه برگزار شد.

img_1050

سیاه نمایی های شبستری از دولت احمدی نژاد/یکی از مدیرکل ها در دولت قبلی مادرش را استخدام کرده بود

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه اظهار داشت: در دولت قبلی ۱۰۰ هزار مجوز استخدام داده بودند که به جای ۱۰۰ هزار نفر، ۷۰۰ هزار نفر استخدام کرده اند که اکثر این استخدام شوندگان دارای تحصیلات دیپلم، زیر دیپلم، سیکل و حتی بی سواد بودند.

شبستری با اشاره به اینکه یکی از مدیرکل ها در دولت قبلی مادرش را استخدام کرده بود، افزود: یک مدیرکل در دولت قبلی مادرش را استخدام کرده بود و چون مادرش نمی توانست سرکار بیاید به یک شخص دیگر ۲۰۰ هزارتومان ماهیانه پول پرداخت می کرد تا کارهای مادرش را انجام دهد.

وی با بیان اینکه بعضی ها جوری سخن می گویند که انگار کشور را به دولت آقای روحانی گل و بلبل تحویل داده اند، اذعان داشت: دولت آقای روحانی کشور را با هزاران بدبختی تحویل گرفت چرا که هچ چیز سرجای خود نبود و اوضاع بسیار وخیم بود.

شاید روزی از طرف آچاچی نیز شاهد ساخت بزرگراهی شدیم!

این مسئول تاکید کرد: همان شهر تبریز که می گوییم پایتخت شیعه است و یک زمانی در آن معتاد متجاهر نبود در همان شهر تبریز در زمان دولت قبلی دخترانمان ۶ماه در میان در زیر پل ها سرگردان بودند و پدرانشان آنان را مجبور به تن فروشی می کرد که یکی از این دختران می گفت پدرم مرا به هزار تومان می فروشد چرا که ما کشور را از دولت قبلی اینطور و در این وضعیت تحویل گرفتیم.

شبستری با اشاره به اینکه درحال حاضر بالای ۹۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت گاز برخوردار هستند، اظهار داشت: دولت فعلی امکانات بسیاری ارائه داده است ولی متاسفانه کسی نیست که این امکانات را بازگو کند تا مردم بفهمند و در این میان صداوسیما امکانات دولتی را اطلاع رسانی دقیق نمی کند.

وی افزود: در حال حاضر با تنگناهای مالی هیچ پروژه ای را نگذاشته ایم تعطیل بماند ۱۵سال قبل قول داده بودند اتوبان اهر – تبریز را احداث کنند که در حال حاضر با دستور آقای رئیس جمهور این پروژه در حال احداث است و اتوبان مرند – جلفا و بستان آباد – سراب نیز احداث شده است لذا تا آنجایی توان داریم نسبت به احداث بزرگراه اقدام کرده ایم ولی فعلا بودجه کافی وجود ندارد شاید روزی از طرف آچاچی نیز شاهد ساخت بزرگراهی شدیم!

img_1080

واکنش فرمند نماینده مردم میانه به اظهارات توخالی معاون استاندار آذربایجان شرقی

فرمند نماینده مردم میانه که در اواسط جلسه سر رسید، ساعتها از گوشه نظاره گر این جلسه بود بالاخره سکوت خود را شکست و به اظهارات توخالی معاون استاندار آذربایجان شرقی واکنش نشان داد تا حداقل کمی به برخی از مسئولین گوشزد کند که شهرستان میانه به حد کافی قربانی تبلیغات انتخاباتی شده است و بهتر است میتینگ تبلیغاتی زودهنگام خود را از شهر دیگری شروع کنند.

فرمند: آقای شبستری می گویید که ۹۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت گاز برخوردارند درحالی که ما در شهرستان میانه ۶۰ درصد گاز نداریم! این چه حرفایی است که می زنید!

فرمند: سال قبل ۴۵ میلیارد تومان بودجه در استان داشتید ولی از آن یک ریال هم به شهرستان میانه ندادید!

فرمند: ما از مرکز استان ۱۶۵ کیلومتر فاصله داریم، اصلا میانه را حساب می کنید؟ چرا وعده های توخالی می دهید؟

فرمند: به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ نزدیک می شویم و شما از بیت المال هزینه می کنید و الان نیز یک جلسه گذاشته اید تا اهداف خود را پیش ببرید و تنور تبلیغات را داغ کنید.

فرمند:چه چیزی باعث شده تا به شهرستان میانه رسیدگی نکنید؟

فرمند: فرماندار میانه کاغذ آماری تامین اجتماعی سال گذشته را برداشته و با آن آمار مصاحبه می کند. این وضعیت شهرستان است!

فرمند: آقای فرماندار در این چند سالی که در میانه فرماندار هستید چقدر روی آب شرب مردم میانه کار کرده اید؟

فرمند: ماهیانه طبق آمار ۷۰ نفر به تعداد بیکارهای ما افزوده می شود پس شما چه می کنید؟ حداقل کمی کار کنید …

فرمند: مسئولین استان بگویند که برای شهرستان میانه چه کرده اند؟

فرمند: آقای فرماندار من از آمار شهرستان خبر دارم شما به سفر مالزی که مشرف شده بودید برسید!

فرمند: آقای شبستری از استان برای شهرستان میانه مدیر که میفرستید همه آنان غیربومی هستند و فرماندار میانه همه آنان را در دفتر خصوصی خویش معارفه می کند! می دانید چرا؟ دلیلش را از خودش بپرسید بهتر توضیح می دهد.

فرمند: چه چیزی باعث شده که هیچ فرد میانه ای را برای شهرستان خودش مسئول نمی فرستید؟

فرمند: آقای فرماندار امثال تو وظایف نماینده را خدشه دار کرده است وظیفه یک نماینده قانون گذاری و نظارت براجرای صحیح قانون است، این شما هستید که باید قوانین را اجرا کنید نه من.

فرمند: آقای فرماندار شما بخشنامه کرده اید که هیچ اداره ای با دکتر فرمند همکاری نکند و به او اطلاعات ندهد، وقتی ادارات اطلاعاتی به من ندهند من چگونه می توانم مشکلات شهرستان را حل کنم؟

فرمند: آقای فرماندار جای شما شهرستان میانه نیست، برو و در جای دیگری فرمانداری کن!

فرمند: آقای شبستری شما فقط برای انتخابات آمده اید چرا فقط در زمان انتخابات شهرستان میانه یاد می شود ولی در زمان مشکلات نه؟!

فرمند: نامه هایی که فرماندار میانه نوشته است را اگر به یک سال اول رشته علوم سیاسی نشان دهم خنده اش می گیرد! آقای فرماندار می گویید که از فلان وزیر وقت بگیر تا من با وی حرف بزنم! مگر منِ نماینده زبان ندارم! وظیفه شما سخن گفتن با وزیر نیست وطیفه شما مدیریت شهری است.

img_1082

فرماندار میانه با نمایندگان شهرستان همکاری و تعامل کند

ای کاش فرماندار میانه به جای تشکیل چنین جلسه های انتخاباتی کمی به فکر میانه با بیکارهایش باشد چرا که شهرستان میانه نیازمند توجه ویژه و جدی مسئولان در زمینه های مختلف به خصوص فراهم کردن زمینه های ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در راستای توسعه اقتصادی شهرستان است.

تشکیل چنین جلسات سیاسی و تبلیغاتی نه تنها باعث به هدر رفتن هزینه بیت المال می شود بلکه دولتمردان شهرستان را از انجام واقعی رسالت های کاری خود غافل می کند لذا انتظار می رود فرماندار میانه به عنوان سکان دار ارشد دولت در شهرستان میانه، دست از این برگزاری جلسات کاذب برداشته و با نمایندگان شهرستان همکاری و تعامل کند.

 

انتهای پیام/ز

 
 
 
 
 1. محمدی گفت:

  درود بر شرفت فرمند.

 2. بیگی گفت:

  ساغول فرمند شجاع. پشتت هستیم.

  • ناشناس گفت:

   سلام وقت به خیر خسته نباشید  درود خسته نباشید بر مدیران و خادمان شجاع مردم  مخصوصا  پروفسور فردین فرمند نماینده  بی ریا میانه

 3. رسول گفت:

  زنده باد دکتر فرمند

 4. بابک گفت:

  زنده باد فرمند

 5. بابک گفت:

  تشکر دکتر فرمند

 6. بهروز گفت:

  یاشاسین تورک ایگیدیمیز

 7. رضایی گفت:

  زنده باد فرمند

 8. میانجی گفت:

  اقای فرمند کلا به واقعیات اشاره کرده اند آفرین.

 9. مرتضی رشیدی گفت:

  معاون محترم استاندار متاسفانه هیچ اشاره ای به پروژه های نیمه اتمام و مشکلات این شهرستان نکرده اند و ازپروژه های که در شهرهای دیگر در دولت قبل شروع شده بود و در این دولت در حال اتمام می باشد سخن گفته اند و عزیزانی هم که در جلسه بودن و بیشتر از فعالانی که در زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی سخن از پیشرفت و حل این مشکلات این منطقه و شهرستان می کردند و انتقاد از نمایندگان قبل در مورد عملکرد ضعیفشان می نمودند چرا در این جلسه سکوت نموده و این مشکلات را مطرح نکردن تا ایشان بعنوان معاون محترم استاندار از مشکلات این منطقه و شهرستان با خبر باشند
  مشکلاتی که آقایان محترم باید بیان نه اینکه سکوت می کردند
  ۱- این شهرستان رتبه اول بیکاری در استان را دارد .
  ۲-این منطقه با وجود بیش از ۴۰۰ روستا و قرار گرفتن بین دو شاه راه اصلی کشور دارائی کمترین امکانات و تچهیزات بیمارستانی و درمانی می باشد .
  ۳-به علت فاصله داشتن بیش از ۴۰ کلیومتر ازادراه تبریز تهران و عدم تردد خودروهای مسافربری عمومی از این شهرستان مردم این شهرستان همیشه با مشکل روبرو هستند.
  ۴-بیش از ۲۰ سال است که پروژه راه اهن تبریز میانه و اردبیل میانه شروع و متاسفانه به اتمام نرسیده است که اتمام این دو پروژه  باعث حل بیشتر مشکلات این منطقه می باشد.
  ۵- تعطیلی واحدهای تولیدی و تبدیل انها به تالارهای عروسی که باعث بیکاری جوانان تحصیل کرده این منطقه شده است
  ۶-مشکلات فراوان کشاورزان و باغداران منطقه
  ۷- مشکلات شورای شهر و شهرداری که باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده و می باشد
  ۸- هزاران مشکلات دیگر که در این چندسال  بدون هیچگونه پیشرفت و حل مشکلات این منطقه و شهرستان داشته ودارد
  مردم چهار سال پیش با پیشرفت و حل این مشکلات به دولت تدبیر و امید رای دادند انتظارشان از نمایندگان این دولت در این منطقه و شهرستان در طول این چهار سال پیشرفت و حل مشکلات این منطقه و شهرستان بود نه اینکه پس رفت و بیشتر شدن مشکلات این منطقه و شهرستان باشد

 10. امین گفت:

  متاسفانه میانه دارد در مشکلات غرق میشود و کسانی  در حال گذراندن وقت با تفریح و خوش گذرانی هستند و گه گاهی  برای اینکه زیاد هم بیکار نباشند جلساتی بی مورد ترتیب میدهند تا هم یک دور همی گرفته باشند وهم بگویند داریم کار میکنیم برای میانه،اگر مسئولین کمی سرشان خلوت شود و سری به خیابان های شهرمان بزند جوانانی را میبیند که با مدرک فوق لیسانس در بهترین سطح علمی دارند میوه فروشی میکنند و دیگر در آن کار هم سودی نیست چون شهر پر شده از میوه فروش و اگر این صحنه هارا دید و قلبش به درد نیاند پس بنظر من او نه تنها مسلمان نیست بلکه بویی از انسانیت هم نبرده است .  

 11. محمد گفت:

  از دیگر مسولین هم درخواست میکنیم بصورت اشکار به بیان ضعف دیگر مسولین اشاره کنند.

 12. نوروزی گفت:

  آقای فرمند دوره بعد صلاحیت نمدهند شما باید نماینده مردم باشید ولی حرف آقایان را بگویید .میانه خوابگاه مقامات ومحل تفرج آنان است. توقع کار معنی ندارد. لطفا مراعات کنید. 

 13. فرزاد گفت:

  ٣٠ سی ساله بیکار هستم، با بدبختی و نداری از دانشگاه معتبر لیسانس مهندسی…. گرفتم ، یک ریال پس انداز ندارم، پدرم نیازمند کمک دارد ، آقایان … درس خواندم عصای دست پدرم باشم نه اینکه الان بنشینم میتینک تبلیغاتی شما رو نگاه بکنم تو شهرستان میانه بعنوان شخص اول شهرستان شما چیکار کردید.

  چرا به فکر فقیر فقرا نیستید لعنت خدا به تمام مسئولین، بی مسئولیت باد.

  شما خجالت نمیکشید … آیا فرزندان شما از من که ٧ سال بیکار هستم زرنگتر هستن. 

  درود به شرف دکتر فرمند

 14. مهدی گفت:

  شجاع باش ما پشتت هستیم

 15. امین گفت:

  درود به شرفت دکتر فقط تو میتونی توووووووو دکتر 

  شهرستان میارو اباد کنی زنده باد دکتر 

 16. میانالی گفت:

  وظیفه نماینده بی ادبی کردن نیس مقابل مسولین این بی ادبی به نفع شهر میانه نخواهد بود جهان در عصر ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی هستیم کجایی آقای نماینده حتی ابتدایی ترین حروف الفبای دیپلماسی را نمی دانی ما با ارتباط و رابطه باید انتیازاتی را از مقامات استانی و کشوری بگیریم نه اینکه با بچه بازی ها و بازیچه این و اون باشیم لطفا در مجلس از حقوق ملتی که رای دادن دفاع کن و اجازه صحبت به ریس مجلس نده

  • ناشناس گفت:

   مثلا قیلی ها اینقدر اداب را رعایت کردند به میانه چی رسید که این یکی رعایت نکنذ قطهش کنند . برادر نعمت روی زمین قسمت پر رویان است خون دل می خورد انکس که حیایی دارد

 17. شهروند گفت:

  باسلام
  هرچیز به جایش نیکوست
  انتقاوپیشنهاد وپیگیری بهتراست بموقع انجام شود
  ودرجای غیر از آن موثرنخواهدبود

 18. دلسوز گفت:

  باسلام
  هرچیز به جایش نیکوست
  انتقاوپیشنهاد وپیگیری بهتراست بموقع انجام شود
  ودرجای غیر از آن موثرنخواهدبود

 19. علی ازروستای سنقراباد گفت:

  دوردبرغیرت پرفسور

 20. فیروز گفت:

  بنازم غیرتت را پرفسور.مولا یارت

نظر شما در مورد این مطلب