۲
 
کد مطلب: 16024 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۵۳
کوه های رنگی (آلاداغلار) در شهرستان میانه+تصاویر
 
 
وجود رنگهایی همچون قرمز، زرد، سفید و نارنجی چشم های انسان خیره می کند. در نزدیکی این کوهها چندین روستا قرار دارد که در بین کوههای رنگی قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا،  «آلاداغ لار» یا کوههای رنگی یکی از شفتگی آفرینش که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز و در مسیر شهرستان خواجه و اتوبان میانه – زنجان قرار دارد. آلا داغ لار، نام محلی کوه ها و تپه های رنگارنگی است، که در بخشهایی از آذربایجان قرار گرفته اند. اگر مسیرتان به شهرستان های نامبرده خورده باشد حتماً کوههای رنگی یا آلاداغ لار را مشاهده کرده اید.

در نگاه اول کوههای رنگی را شاید یک دفنر نقاشی فرض کنید ، اما وقتی با دقت به مناظر و کوهها و تپه ها می نگرید جز زیبایی که خداوند خلق کرده نخواهید دید. کوههای رنگی یا آلاداغ لار یکی از مناظر زیبا روی زمین به شمار می آید.

این مناظر آنقدر نادر و عجیب‌ اند که گاهی ما تصور می‌کنیم در حال دیدن مناظره ی از یک سیاره دیگر هستیم. وجود رنگهایی همچون قرمز، زرد، سفید و نارنجی چشم های انسان خیره می کند. در نزدیکی این کوهها چندین روستا قرار دارد که در بین کوههای رنگی قرار گرفته اند، خاک به کار رفته در کاهگلی که برای ساختن خانه استفاده می شود قرمز رنگ است.

این کوه ها به سبب رنگی بودن شان به ویژه رنگ مسی و زرد در شرایط نور مناسب و هوای گرم سوژه مناسبی برای عکاسی طبیعت به شمار می رود. در دنیا شاید چندین کوه به این صورت وجود دارد و امکان اینکه ثبت جهانی شود زیاد است.

 

کوه های رنگی (آلاداغلار) در شهرستان میانه

۱۱۰۱۰_۱۵۶

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۳۹۰۰_PhotoL(2)

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۵۵۷۸_PhotoL

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۳۳۶۷۱_PhotoL

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۴۶۹۳۷_PhotoL

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۵۰۴۸۴_PhotoL

۱۳۹۱۰۶۳۰۱۰۳۰۵۴۲۳۴_PhotoL

 

 

 

 
 
 
 
  1. ناشناس گفت:

    میخواستم بدونم دسترسی به این کوه ها از خوده  میانه به چه صورتیه؟؟

     

    • میانا گفت:

      این کوه ها در منطقه کاغذکنان (روستای هلاج) و در کنار اتوبان تبریز تهران بسیار دسترسی راحتی دارد و دیده میشود

نظر شما در مورد این مطلب