جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد .
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی امام جمعه میانه طی سخنانی گفت : نماز نور و معنویت است و معنویت با نماز در جامعه متبلور می شود بنابراین هر کس در هر مسؤولیتی هست باید برای احیا و اقامه نماز تلاش کند و در این میان رؤسای همه ادارات و مسؤولان آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید بیشتر همت کنند و کوچکترین سهل انگاری و تسامح از مسؤولان در این امر قابل گذشت نیست .
امام جمعه میانه در ادامه بیان داشت : نماز مهمترین مصداق معروف است و همه مسؤولان موظفند ضمن پایبندی خالصانه خود ، عوامل تحت امر را به نماز امر نمایند .
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین آقاجانی رییس ستاد اقامه نماز و مهدویت استان آذربایجان شرقی با تشکر از زحمات و فعالیتهای انجام یافته در شهرستان گفت : پیامهای مقام معظم رهبری برای اجلاسیه های سالانه نماز دائرهالمعارف سخنان حکیمانه درباره نماز است .
وی با برشمردن نقش مسؤولان حکومتی درباره اقامه نماز اظهار داشت : همان گونه که مسؤولان موظف به خدمت رسانی به مردم در حیطه وظایف خود هستند ،موظفند نماز را در در محیطهای وابسته به خود اقامه نمایند و این فقط صرفا مربوط به برپایی نماز نیست بلکه شامل تأمین مقدمات و امور تبلیغی و آموزشی و فرهنگی نیز می شود .

فرید قشلاقی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه نیز با بیان مطالبی درباره اهمیت نماز گفت : درباره نمازخانه های بین راهی اقدامات خوبی انجام گرفته ولی هنوز کافی نیست و مسؤولان ادارات ذیربط باید پیگیر بهینه سازی و رفع نواقص موجود باشند وی ضمن انتقاد از نحوه ساخت نماهای داخلی و بیرونی بسیاری از نمازخانه های بین راهی ، بر رعایت اصول معماری اسلامی در این موارد تاکید نموده و همچنین ابراز داشت : فرمانداری با تمام توان برای امر اقامه نماز در دستگاههای حکومتی شهرستان اهتمام خواهد نمود و پشتیبان برنامه های ستاد اقامه نماز خواهد بود .
در این جلسه که با حضور اعضای شورای اقامه نماز شهرستان و همچنین حجت الاسلام والمسلمین صابر قائم مقام ستاد اقامه نماز استان و حجت‌الاسلام والمسلمین بابایی کارشناس آموزشی و فرهنگی ستاد استان برگزار شد ، مولوی دبیر ستاد شهرستان در ابتدا توضیحاتی درباره اقدامات انجام یافته و موارد بر جامانده ارائه و پیشنهاد برگزاری اجلاسیه دو سالانه نماز به منظور تجلیل از فعالان این عرصه را مطرح نمود

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *