۰
 
کد مطلب: 95566 |
 
تاریخ انتشار : شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 19:15
در دهه ولایت، آغازین مرحله گام دوم کمک مومنانه، عملیاتی می شود
 
 
جانشین فرمانده سپاه میانه از آغاز گام دوم رزمایش کمک مومنانه در دهه ولایت خبر داد.

یوسف روحی با اعلام این خبر، اظهار داشت: گام دوم رزمایش کمک مومنانه در سه مرحله اجرا خواهد شد که آغازین مرحله آن در دهه ولایت کلید می خورد و در دهه اول ماه محرم و دهه آخر ماه صفر، دومین و سومین مرحله از گام دوم این رزمایش، عملیاتی خواهد شد.
وی در جمع مسئولین اجرایی این رزمایش بر شناسایی و رفع معایب و نقاط ضعف مراحل قبل و تقویت محاسن و نقاط قوت آن تاکید کرد و افزود: تجربیات و راهکارهای اجرایی الگوها و حوزه های برتر در مراحل گام اول، باید به دیگر حوزه ها انتقال یابد و با حساسیت بیشتر و شناسایی دقیق تر نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی، تلاش شود تا خدمتی ارزنده ارائه شود.
جانشین فرمانده سپاه میانه، رزمایش کمک مومنانه را تکلیفی بزرگ بر گردن سپاه و سایر مسئولین اجرایی آن قلمداد کرد و اظهار داشت: هر فرد و نهادی که می تواند گامی در رفع آلام مردم بردارد باید وارد صحنه شود و سپاه را در اجرای درست و قوی این برنامه یاری کند.
روحی با تاکید بر محوریت مساجد و پایگاه ها در جمع آوری و توزیع اقلام و بسته های غذایی، متذکر شد: باید از تمام ظرفیت های خیرین خوش نام، نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی، هیئات مذهبی، گروه های جهادی، حلقه های صالحین و تمامی اقشار بسیج برای اجرای بهتر رزمایش بهره گرفته شود.
وی با اشاره به نزدیک شدن عید قربان، بر استفاده از این ظرفیت بزرگ و جمع آوری نذورات در قالب گوشت قربانی تاکید کرد و افزود: فرهنگ توزیع گوشت قربانی در بین نیازمندان باید در جامعه نهادینه شود.
وی همچنین با یادآوری ضرورت حفظ حرمت نیازمندان در زمان توزیع بسته ها، اظهار داشت: برای حفظ کرامت نیازمندان می بایست بسته ها شبانه و در خفا توزیع گردند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب