طبیعت گردی در قاره اروپا؛ از منطقه زیبای توسکانی در ایتالیا تا سایر جاذبه های روسیه در سفر به اروپا

قاره اروپا از پنجاه کشور کوچک و بزرگ تشکیل شده که با سفر به هرکدام از آنها شاهد فرهنگ و تمدن خاص و منحصر بفردی خواهید شد . صدها مورد از زیبایی و شگفتی این قاره در سازمان یونسکو ثبت شده است.

در ادامه قصد داریم برخی از هزاران منظره زیبا و شگفتی های طبیعی این قاره را به اختصار شرح دهیم که برخی از انها را برای اولین با ر خواهید شنید پس با ما همراه باشید :

منطقه زیبای توسکانی در ایتالیا

تپه های توسکانی با مناظری شگفت انگیز در لیست جاذبه های طبیعی برتر در ایتالیا و در تمام اروپا است. خیره کننده باشند. سراسر توسکانی با درختان سروی که در خطوط منظم قرار گرفته اند، همچنین تاکستان های که به شکلی خیره کننده شبکه متصلی را شکل داده اند و همچنین خانه های کشاورزانی که نقطه اتصال آن هستند همه و همه این منطقه روستایی را به یکی از زیباترین نقاط جهان تبدیل نموده است .

پارک ملی دریاچه های پلیتویک در کرواسی

پارک ملی کرواسی در تور اروپا شامل شانزده دریاچه درخشان است که بازدید از ان خاطره ای فراموش نشدنی خواهد بود . این پارک ملی در منطقه ای خارج از شهر واقع شده که به طی نمودن مسافتی کوتاه از زاگرب پایتخت کرواسی میتوان به آن رسید . این پارک ملی به خاطر وجود  آبشارها، غارها و دریاچه های بسیار زیبا در لیست سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .

صخره های موهر در ایرلند

کناره ساحل غربی ایرلند با صخره های با شکوه و خیره کننده نفس را در سینه هر گردشگر و ببیننده حبس می کند حتی تماشای عکسهایی از این مناظر نیز مبهوت کننده است .

این صخره های ناهموار ارتفاعی در حدود صد و بیست متر دارند و در امتداد ساحل به طول هفت کیلومتر کشیده شده است . تلاقی آب های اقیانوس اطلس با این صخره ها همراه با وزش بادهای شدید در لبه آن مناظری شگفت انگیز را به وجود آورده که سوژه بسیاری از فیلمهای رمانتیک شده است .

اسوالبارد  در نروژ

این منطقه سردو برف گرفته در دور افتاده ترین و شمالی ترین نقطه کره زمین یعنی قطب شمال قرار گرفته است . در این منطقه یخچال های قطبی سراسر زمین را پوشانده و مناظر شگفت انگیزی پدید آورده است .

غار آبی کاپری در ایتالیا

هر چه از زیبایی و سکومت و آرامش حکمفرما در این غار آبی بگویی بازکم است . در غار آبی کاپری شاهد خارق العاده ترین رنگ های آبی خواهید بود که با انعکاس نورخورشید به درون آن مناظر خیره کننده ای پدید آمده است .  این غار به دریا منتهی می شود و ارتفاع آن تنها یک متر است .

بنابر بازدید از آن تنها به هنگام جزر آب امکانپذیر است .

کوه های آلپ در سوئیس | Swiss Alps, Switzerland

رشته کوه های آلپ سوئیس یکی از بیش از شصت و پنج درصد از این کشور را تشکیل داده که مناظر خیره کننده آن هوش از سرتان خواهد برد. این کوه ها  طی میلیون ها سال شکل گرفته اند و بلندترین قله های قاره اروپا را شکل داده اند.

جالب است بدانید همین رشته کوههای مرتفع دسترسی به کشور را دشوار آن را در مقابل حمله دشمنان حفظ نموده است . با تور روسیه پیشنهادی سایت سفر باتو خرید کنید.

 سنتورینی در یونان

کشور یونان دارای بیش از شش هزار جزیره و شبه جزیره است که منطقه زیبا و خیره کننده در کنار خط ساحلی بسیار زیبا و خانه های روستایی سفید رنگ و ساحل صخره ای قرمز رنگ بسیار جلوه گری می کند و تبدیل به  مشهورترین  جزیره در این منطقه شده است . همین جزیره با معماری منحصر بفرد خانه ها سوزه بسیار از کلیپ ها و فیلمهای رمانتیک شده است .  وجود تضاد رنگی میان صخره های قرمز با آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه و خانه های سفید رنگ جزیره به جذابی این منطقه افزوده است.

جنگل های سیاه در آلمان  Black Forest

جنگل های سیاه و مه آلود آلمان تصویری راز آلود و افسانه ای را به تصویر می کشد و بیشتر شبیه خواب و رویاست تا واقعیت.

جنگل های متراکم سیاه در دل کوه ها و در کنار رودخانه Baden-Württemberg  که سومین رود بزرگ در کشور آلمان است قرار گرفته است . با قدم گذاردن در این جنگل با چندین دریاچه،  و مناظر مه آلود چندین دهکده تاریخی روبرو خواهید شد . همه این پدیده ها این نقطه از کره خاکی را به یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین نقاط تبدیل نموده است.

دریاچه هلستات در اتریش

شهر رویایی و بسیار زیبای هلستات در قرن نوزدهم میلادی در کنار دریاچه بنا شده است . وجود کلبه ها، معادن نمک و غارهای یخی در این منطقه ان را به یکی از بی نظیر ترین نقاط کره زمین تبدیل نموده است. همچنین این دریاچه و روستاهای اطراف آن از قدیمی ترین مکان های اروپاست که زندگی و تمدن انسانی در آن شکل گرفته است.

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *