اوج هیجان در مرکز اسکی کارتالکیا در سفر به  آنکارا

مرکز اسکی و اسنوبرد کارتالیکا، یکی از محبوب ترین مراکز اسکی ترکیه واقع در غرب منطقه Blacksea در جنوب استان Bolu در کوههای کروگلو است. مرکز اسکی کارتالکیا از شرایط مناسبی برای اسکی سبک Alphine و تور اسکی برخوردار است. با تور آنکارا همراه باشدی تا نهایت هیجان و شادی را در این پیست اسکی تجربه کنید.

به گزارش سایت تور لحظه آخری سفر باتو ، مرکز اسکی کارتالکیا بیش از ۱۸۵۰-۲۲۰۰ متر از منطقه ارتفاع را پوشش می دهد. کارتالکیا دارای آب و هوای معتدل و محیط اطراف آن با جنگلی کاج پوشانده شده است. جهت باد غالب غربی – شمال غربی است. در این مرکز اسکی از ابتدای دسامبر تا پایان ماه مارس امکان پذیر است. در مرکز اسکی Kartalkaya ، برف می تواند به ۳ متر ارتفاع برسد. این مرکز ۱۶۰ اتاق ، ۵۰۰ تختخواب ، هتل Grand Kartal و هتل ۸۰۰ تختخوابی Dorukkaya ، ۳ استراحتگاه مستقر در اسکی در Kartalkaya Center دارد. هتل های مرکز اسکی کارتالکیا دارای تمام امکانات و رستوران ها ، استخرهای شنا و دیسکو-بارها و سالن های بازی هستند. در این مرکز اسکی آموزش اسکی و اسنوبرد است.

در مرکز اسکی کارتالکیا در مسیرهای هتل Kartal با درج ۲ آسانسور صندلی ، ۶ تلسکی و ۳ دستگاه آسانسور کودک ، در کل ۱۱ بالابر وجود دارد. ظرفیت تحمل هتل Kartal و امکانات هتل Grand Kartal 6000 نفر در ساعت است. در مرکز اسکی کارتالکیا آسانسور Yeşil Lift (صندلی آسانسور-۷۰۰ متر) Çamçukuru آسانسور (صندلی آسانسور -۶۵۰ متر) Inekçayırı ۱-۲ (اسکی آسانسور-۹۰۰ متر) Resuldede (اسکی آسانسور-۶۰۰ متر) Kazankaya (اسکی-آسانسور-۶۵۰m) آسانسور Köroğlu (اسکی-۱۲۰۰ متر) ) ۲ بالابر کودک می باشد.

در مسیر هتل Dorukkaya هتل دیگر در مرکزاسکی وجود دارد. اولین مسیر برفی حرفه ای در ترکیه در اینجا قرار دارد که توسط مهندسین اتریشی طراحی شده است.

بازدید از شهر قونیه با تور آنکارا

قونیه یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه است که به طور مداوم مردم  در آن سکونت داشته و در دوران روم با نام ایکونیوم شناخته می شد. این شهر به عنوان پایتخت ترکهای سلجوقی از قرن دوازدهم تا سیزدهم میلادی و به عنوان یکی از مراکز بزرگ فرهنگی ترکیه  است.

در آن دوره از رشد فرهنگی ، سیاسی و مذهبی ، عارف مولانا سلالدین ال مولوی یک نظریه صوفی را مطرح کرد که در غرب به عنوان دراویش گردباد معروف شده است. مقبره برجسته کاشی کاری شده مولانا مشهورترین ساختمان قونیه است. منسوب به مقبره ، حوزه علمیه درویش سابق هم اکنون به عنوان محل آثار مولانا و آثار باستانی مختلف مربوط به عرفان این فرقه فعالیت می کند. همه ساله در نیمه اول ماه دسامبر ، مراسمی با گرامیداشت یاد و خاطره مولانا جلالدین مولوی برگزار می شود.

مسجد علاء الدین در سایت ارگ قدیمی قونیه ساخته شده است که قدمت آن از سال ۱۲۲۱ در زمان سلطنت سلجوقی بزرگ سلطان علاء الدین کیکوبات برپا شده است و امروز فرمان افق کونیا را بر عهده دارد. در یک طرف مسجد بقایای کاخ سلطنتی سلجوقی قرار دارد. کاراتای مدرسا ، که اکنون موزه است ، آثار سلجوقی را به نمایش می گذارد. از دیگر آثار سلجوقی  در شهر قونیه می توان به مدرسه ah Sçrçalı و مجتمع Sahip Ata اشاره کرد. بازدید کنندگان موزه باستان شناسی قونیه  را هم بازدید می کنند.مجموعه موزه Koyunoğlu متنوع است. در مجتمع موزه ، خانه بازسازی شده tinzzettin Koyunoğlu نحوه زندگی یک خانواده مرفه قونیا در قرن گذشته را نشان می دهد.

شمال قونیه کلیسای بیزانس ایا النی و چندین نمازخانه سنگی با نقاشی های دیواری است. تصور می شود که آکشیر ، در شمال غربی ، به عنوان زادگاه ناصرالدین هودجا ، طنز قرن سیزدهم ، که آرامگاه وی در این شهر قرار دارد. مقبره Sahip Ata به موزه شهر تبدیل شده است.

بورسا

بورسا مدرن و صنعتی به عنوان اولین پایتخت عثمانی در اطراف مساجد ، مقبره ها و مکانهای دیگر ساخته شده است.  بورسا چهارمین شهر بزرگ ترکیه از نظر جمعیت است. این استان که به عنوان “بورسای سبز” شناخته می شود ، در دامنه های پایینی اولوداگ (کوه اولیمپوس آسیا ، ۲۵۴۳ متر) قرار دارد. بورسا به دلیل اولین پایتخت عثمانی ، از لحاظ بناهای مذهبی ، مساجد و مقبره ها (حمام ها) بسیار غنی است. یکی از مکان هایی که در بورسا دیده می شود مسجد ایسیل (مسجد سبز) است که با سنگ مرمر ساخته شده است و یکی از بهترین های آناتولی است.

چیزی که در بورسا از آن لذت خواهید برد ، چشمه های آب گرم و غنی از مواد معدنی هستند. در واقع بیشتر هتل های این استان دارای امکانات حمام گرم هستند. حمام های ترکی “همام” مکان های خوبی هستند که باید در بورسا بازدید کرد. Eski Kaplica (بهار قدیمی) قدیمی ترین استان است. حمام های کارا مصطفی پاشا مشهور هستند و دارای بهترین آب های معدنی گرم هستند.

صفران بولو

صفران بولو مرکز عمده صادرات آنکارا بوده است. یک ایستگاه کاروان مهم در مسیرهای اصلی تجارت منطقه بود که بین قرن سیزدهم و اوایل قرن بیستم وجود داشته است. همانطور که به رشد خود ادامه می داد ، صفرانبلو رونق گرفت. تا قرن هفدهم میلادی ، معماری این شهر بر بیشتر بخش های توسعه شهری در سراسر امپراتوری عثمانی تأثیر می گذاشت.

بسیاری از بناهای قدیمی صفران بولو ، که بیش از هزار اثر هنری تاریخی به ثبت رسیده ، شامل ۲۵ مسجد ، یک موزه خصوصی ، مقبره ها ، چندین حمام ترکی ، یک برج ساعت تاریخی ، بنیادها ، یک صندوق چوبی و صدها عمارت و خانه است. صفران بولو همچنین شامل پل های تاریخی ، مقبره های سنگی و سکونتگاه های باستانی است که اگر در طول مدت اقامت خود وقت بازدید داشته باشید ، هیچ یک از آنها را از دست نمی دهید. شهر قدیمی – مکانی که همه این ساختمانها را در خود جای داده است – خود محلی برای دیدن است که در اعماق یک دره واقع شده است.

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *