تمام ارتباطات اداری فرهنگیان از پیام رسان های خارجی قطع می شود/ دفترچه استخدامی آموزش‌ و پرورش هفته آینده منتشر می شود

به گزارش میانا به نقل از فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت همه دستگاه ها را مکلف کرده است که از پیام رسان داخلی استفاده کنند و ما نیز در آموزش‌ و پرورش طی دو بخشنامه به توجیه مدیران پرداختیم و پیگیری می کنیم که تمام ارتباطات اداری از پیام رسان خارجی قطع شود.

وی در خصوص آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش گفت: پیگیر هستیم و دوستان در سازمان سنجش درتلاشند تا دفترچه در هفته آینده منتشر شود.

بطحایی درباره مصوبه حذف آزمون در مدارس ابتدایی گفت: حذف ازمون های دوره ابتدایی در حال اجراست و نشانه های خوبی در بین خانواده ها و مجامع علمی دیده می شود.

وی ادامه داد: در خصوص ازمون سمپاد متوسطه اول، منتظر امضای مصوبه توسط رئیس جمهور هستیم و تکلیف تا ۳ یا ۴ روز آینده مشخص می شود.

بطحایی در خصوص مستثنی شدن آموزش و پرورش از قانون خدمات کشوری گفت: در این خصوص موضوع جدی در دولت مطرح نیست اما بخش‌هایی از قانون خدمات مدیریت کشوری بر اساس طرحی که در مجلس در دست بررسی است، تغییر خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «اگر این تغییر انجام شود،  آیا به نفع معلمان خواهد بود؟»، افزود: مجلس به دنبال این است که پرداخت‌ها متناسب با شایستگی‌ها انجام شود اما ویژگی‌ها و مختصات این طرح تا قبل از تصویب، قابل تبیین نیست و وقتی تصویب شد می‌توان نظر داد.

* تهیه طرح تقویم آموزشی با همکاری سازمان گردشگری 

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تغییر تقویم آموزشی گفت: تغییر تقویم آموزشی جزو ضرورت‌هاست چرا که شرایط اقلیمی و آب و هوایی در نقاط مختلف کشور موجب می‌شود که با مشکلاتی در آموزش مواجه شویم.

وی افزود: به دنبال ایجاد انعطاف در تقویم آموزشی هستیم، منتها شروع و پایان سال تحصیلی در قانون مشخص است؛ البته با سازمان گردشگری در این خصوص کار مشترکی را در دست تهیه داریم و با نمایندگان مجلس در حال رایزنی هستیم تا تا بتوانیم فرصتی در میان سال تحصیلی به مدت حداکثر ۲ هفته ایجاد شود و سال تحصیلی در ابتدا و انتها تغییراتی داشته باشد.

بطحایی در پاسخ به این پرسش که «چرا هنوز دانشگاه فرهنگیان با سرپرست اداره می‌شود؟»، اظهار داشت: در آخرین جلسه‌ای که کمیته بررسی صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت، بر اساس پیشنهاد کتبی بنده و وزیر علوم، صلاحیت آقای خنیفر مورد بررسی و تأیید  قرار گرفت و فکر می کنم در یکی، دو هفته آینده در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و نهایی شود.

* اجرای فاز دوم رتبه‌بندی معلمان از مهر ماه منوط به تأمین اعتبارات

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اجرای فاز دوم طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: طرح رتبه بندی معلمان از سوی مجلس به دولت تکلیف شده است و دولت مکلف است بر اساس برنامه ششم توسعه طرح رتبه بندی را آماده کند و پس از ارائه مجلس، اجرا کند.

وی افزود: مرحله دوم رتبه بندی معلم را را آماده کردیم و آماده ارائه به دولت است اما منوط به تأمین بودجه و اعتبارات است؛  پیش‌بینی می‌کنیم با مساعدت دولت، از مهر‌ماه بتوانیم اجرا کنیم.

بطحایی ادامه داد: مقدمات کار که آماده کردن طرح است، انجام دادیم، هماهنگی های لازم با مراجع مربوطه نیز انجام شده است وامیدواریم این طرح اجرا شود اما لزوماً رتبه‌بندی به معنای افزایش حقوق همه معلمان نیست و این را مکرراً تأکید می‌کنیم.

وی تصریح کرد: نباید اینطور تداعی شود که حقوق همه معلمان به یکباره جهش زیادی خواهد داشت بلکه هدف اجرای طرح رتبه‌بندی، ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای نیروی انسانی است و متناسب با این ارتقای شایستگی‌ها، نظام پرداخت هم تغییر می‌کند.

همچنین ببینید

تراکتور دوباره به تقسیم امتیازات رضایت داد/ نه به آن شوری شور، نه به این بی‌نمکی!

تیم فوتبال تراکتور امشب در دومین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *