اصرار نجفی بر رفتن از شهرداری: از ابتدای اردیبهشت بستری می‌شوم/ تا چند روز دیگر شهردار جدید انتخاب کنید

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، محمدعلی نجفی در پنجاه‌وچهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: در این بخش نیز شهرداری بخشنامه‌ای را صادر کرد و برنامه‌ریزی را در این زمینه کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌های انجام شده از سوی شهرداری تهران در نوروز ۹۷ گفت: برنامه‌هایی تحت عنوان نوروزگاه در مناطق مختلف کشور انجام شد و شهرداری نیز این برنامه را اجرا کرد. روز گذشته نیز چندین پروژه فرهنگی، ورزشی، عمرانی و ترافیکی در منطقه ۸ اجرا شد.

نجفی افزود: بنده همچنان به فعالیت خود در شهرداری تهران ادامه می‌دهم و این در حالی است که اخباری مبنی بر اینکه شهر تهران رها شده است، مطرح شده است.

وی گفت: شورای شهر تهران در ۷ ماه گذشته و بویژه در روزهای گذشته که بحث استعفای بنده مطرح شده است حمایت جدی را از من داشته‌اند ضمن اینکه برخی از نمایندگان مجلس و همچنین شهروندان از بنده خواستند به کار خود ادامه دهم.

شهردار تهران تصریح کرد: حدود ۷٫۵ ماه گذشته شورای شهر تهران، بنده را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد و بنده نیز در پی انتخاب اعضای شورای شهر تهران اقدام به گزینش افراد کاربلد در معاونت‌های تخصصی کردم و افرادی که انتخاب شدند افرادی هستند که سابقه خوبی را در حوزه‌های مختلف دارند.

نجفی افزود: بنده تاکید می‌کنم هرچه که انجام شده کار مشترک شورا و شهرداری بوده و البته این کار شاید نقاط ضعف و قوتی داشته باشد که باید در جای خودش مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: عملکرد شورا و شهرداری در ۷٫۵ ماه گذشته قابل دفاع است و مدیریت بودجه در سال ۹۶ و بودجه‌ای که در زمان تصویب ضعف‌های اساسی داشت و در اجرا هم در ۵ ماه ابتدایی سال ۹۶ با مشکلاتی روبه‌رو بود، اما تیم مدیریت شهری باعث شد که این بودجه به بهترین نحو ممکن اجرا شود.

شهردار تهران گفت: در بودجه سال ۹۵، ۵ هزار میلیارد تومان از بانک وام گرفتند تا بودجه محقق شود اما در سال ۹۶ این اتفاق نیفتاد و این در حالی است که در تنظیم بودجه ۹۷ اتفاقات خوبی افتاد که بهترین بودجه در این مدت بوده است.

نجفی خاطرنشان کرد: ما حاضریم در خصوص عملکرد شهرداری و شورا در ۷٫۵ ماه گذشته با افرادی که مخالفت عملکرد شهرداری بودند  صحبت کنیم و عملکرد شهرداری را به طور ریز بیان کنیم. متاسفانه اخیرا تیتر صداوسیما نیز تحت عنوان ۱۲ میلیون تومان برای سفره هفت‌سین هزینه شده است خبر روز می‌شود.

شهردار تهران افزود: طبیعی است که بنده به خاطر مسئولیت مستقیمی در شهرداری تهران داشتم بیشتر مورد  حمایت دوستان قرار بگیرم و بیشتر فحش بشنوم و بالاخره اینقدر زدند که یکی به هدف بخورد.

نجفی گفت: البته طبیعی است که ما در کنار تمام مشکلات در شهرداری تهران که البته برخی از آن طبیعی است مقاومت کردیم و کار خود را انجام دادیم و با تلاش همکاران خود اقدامات لازم را انجام دادیم و حرکت سریع به سمت اهداف شورا و شهرداری محقق شد.  ما زیرساخت‌های لازم را برای اداره شهر فراهم کردیم و سکوهایی برای پرش در بخش‌های مختلف ایجاد کردیم  و تهران را به شهری زیست‌محور تبدیل کردیم.

شهردار تهران افزود: خیلی از شهروندان نتایج را لمس کردند و بخشی از برنامه‌ها در آینده برای شهروندان ملموس خواهد شد.

نجفی گفت:‌ ما در سال قبل وقت زیادی را صرف کردیم برای تنظیم شهر هوشمند و شورایی را در این زمینه ایجاد کردیم و امیدواریم در سال ۹۷ تدریجا آثار این موضوع را ببینیم.

وی یادآور شد: به هر حال مسلما بنده و همکارانم سختی راه را دیده‌ایم و فکر می‌کنم این راهی که با اعضای شورای شهر می‌پیماییم اراده ما در تداوم آن وجود دارد و در مقابل مشکلات و نارسایی‌ها مقاومت خواهیم کرد اما آنچه که باعث طرح استعفای بنده شد شرایطی بود که به سمت شرایط خوب و مناسب حرکت خواهد کرد.

شهردار تهران تصریح کرد: آنچه که منجر به طرح موضوع استعفا شد خارج از اراده من و تقدیر الهی است و موضوع بیماری بنده بوده که براساس نظرات پزشکان بنده مبتلا به یک بیماری شده‌ام که هم درمانش سخت بوده و هم مرحله بعد از درمان طولانی است.

نجفی گفت: برهمین اساس بنده استعفای خود را مطرح کردم و این در حالی است که آنهایی که پیش‌بینی می‌کردند که رفتن بنده بعد از ۶ ماه از شهرداری، پیشگویی آنهاست، درست نبوده و اتفاق نیفتاده است و واقعیت این است که در آن زمانی که بنده شرط شهرداری را قبول کردم مریض نبودم.

وی افزود: این بیماری، بیماری جدیدی است و حدود یک ماه و نیم پیش از آن مطلع شده‌ام.

شهردار تهران گفت: با توجه به بیماری و درمان آن بنده تصمیم به استعفا گرفتم و با توجه به اقتضای جسمی بنده تصمیم گرفتم مسئولیت را به برادر یا خواهر دیگری دهم و قطعا بنده نیز در کنار او خواهم بود.

نجفی خاطرنشان کرد: بنده با توجه به بیماری که دارم و به خاطر آن حضورم در شهرداری خیانت است،  از اعضای شورای شهر تهران تقاضا دارم که این موضوع را به موضوع سیاسی و اطراف آن ارتباط ندهند و اصلی‌ترین علت، بیماری من است و معالجه در ۳ ماهه آینده با توجه به زمان‌بردن آن  می‌طلبد که بنده استعفا دهم.

وی تصریح کرد: پیشنهادهایی که دوستان در چند روز گذشته در رسانه‌ها مطرح کردند و در خصوص مرخصی جهت درمان بنده  گفتند، قابل قبول نیست و همه اینها خسارت به مراتب بیشتر به شهر و شهرداری ایجاد می‌کند و می‌طلبد که در چند روز آینده فردی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کنند.

شهردار تهران گفت: در بین معاونان و مدیران شهرداری تهران افرادی هستند که می‌توانند بهتر از من عهده‌دار شوند اما نباید هزینه اضافی به شورای شهر وارد کنند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند در وهله اول لطمه به شهر و مدیریت شهری خواهد خورد و سیستم مدیریت کشور ما همه چیز به نفر اول برمی‌گردد.

نجفی افزود: ما نمی‌توانیم نفر اول را در حاشیه بگذاریم و قطعا این تصمیم باعث اتفاقات ناگوار در شهر خواهد شد. با توجه به شرایط فراهم شده در حوزه مدیریت شهری  اتفاقات خوبی خواهد افتاد. حضور بنده با توجه به بیماری به شورا لطمه خواهد زد و این در حالی است که شورا توانایی انتخاب فرد جدید را برای حضور در جایگاه شهردار تهران دارد.

شهردار تهران تصریح کرد: قطعا با ادامه حضور بنده با توجه به شرایط بیماری‌ام عملکرد ضعیفی در شهرداری خواهیم دید و بنده با توجه به احترامی که به تک‌تک اعضا دارم ولی در این مورد خاص خواهش می‌کنم شرایطی فراهم نشود که بنده را در معذوریت قرار دهد و به هر حال فکر می‌کنم به هر طریقی که هست در چند روز آینده یک حرف از شورا و شهرداری خارج شود. از سال ۵۸ تا به امروز بنده در پست‌های مختلف حضور داشتم و آنچه در توانم بوده است انجام داده‌ام و دوستان این حق را به من قائل می‌شوند که با این بیماری به مبارزه برخیزم و از اول اردیبهشت بستری شوم.

نجفی گفت: امیدوارم دوستان ترتیبی دهند که تا آن زمان تکلیف مشخص شود.

همچنین ببینید

تراکتور دوباره به تقسیم امتیازات رضایت داد/ نه به آن شوری شور، نه به این بی‌نمکی!

تیم فوتبال تراکتور امشب در دومین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *