کادر سازی و تربیت هنرمند انقلابی مهم ترین هدف جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، سرهنگ پاسدار جعفر غیابی در نشست خبری پنجمین دوره جشنواره افلاکیان میانه با بیان اینکه برگزاری جشنواره های هنری و فرهنگی هزینه نیست، افزود: تدوام راه فرهنگ و هنر در مسیر انقلاب و شهدا نیازمند قرائت جدید از دیانت ما نسبت به ارزش ها و آرمان های مقدس الهی و اسلام است.

 

 

 

 

فرمانده سپاه ناحیه میانه با اشاره به این موضوع که جشنواره افلاکیان میانه با روی کار آوردن استعداد های نهفته و بها دادن و تجلیل از پیشکسوتان عرصه هنر شهرستان توانسته گامی مهم در راستای اعتلای فرهنگ و هنر بردارد، اظهار داشت: جشنواره افلاکیان زیان جدید در مقابل جنگ نرم و رسانه ای دشمنان است.

 

 

 

 

وی بر ضرورت فعالیت گسترده جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان در سالهای آتی در حوزه های مختلف، بویژه تئاتر، عکاسی، هنرهای تجسمی و آوا نیز تاکید کرد.

 

 

 

 

دبیر پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان نیز در این نشست گفت: بنا به گاه شمار جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره به اتمام رسیده و هیات داوران جشنواره ، کار بررسی و بازبینی آثار رسیده را آغاز کرده اند.

 

 

 

 

 

مهدی عبدالهی  ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان و فیلمسازان استانهای شمالغرب کشور به خاطر حضور چشمگیر در این جشنواره که یکی از اهداف آن نشر و ترویج فرهنگ و هنر ارزشی و متعهد می باشد، افزود: با مشارکت و حضور فیلمسازان متعهد استان آذربایجانشرقی – آذربایجانغربی – اردبیل و زنجان و در سایه الطاف خداوند منان ، بیس از ۲۰۰ اثر فاخر و ارزشمند در پنج بخش داستانی – مستند – نماهنگ – پویانمایی و فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره رسیده است و هیات داوران پس از بررسی ، اسامی آثار منتخب را در ۱۴ بهمن ماه اعلام خواهند نمود.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف جشنواره افلاکیان، بسترسازی برای شروع یک جریان سازی فرهنگی در شهرستان میانه بوده، خاطرنشان کرد: هنر سینما دارای فضیلت، حرمت و مسوولیتی بس گرانقدر است هنر سینما آن هنگام که در خدمت ارزشهای دفاع مقدس قرار می گیرد، با الهام از رهنمود فرمانده کل قوا در باب هنر، از حدود عرف و تقلید فرا می رود و چون نخلهای سوخته و اسطوره مردان گمنام جاویدان می شود.

 

 

 

 

 عبدالهی همچنین از برگزاری جشنواره تئاتر افلاکیان در اسفندماه سال جاری نیز خبر داد.

 

 

 

 

 

 

در این نشست که با حضور جمعی از هنرمندان شهرستان میانه برگزار شد، پیشکسوتان این عرصه نیز ضمن حمایت و قدردانی از برگزاری این جشنواره بر لزوم تحرک بیشتر ادارات و دستگاهای اجرایی متولی امر در برگزاری چنین رویدادهای هنری تأکید کردند.

 

 

 

 

 

لازم به ذکر است پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه افلاکیان میانه روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن‌ماه سال جاری به همت کانون بسیج هنرمندان میانه برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 خبرنگار و عکاس: امید کوهی

انتهای پیام/

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *