سال ۹۶ رونق هنرصنعت فرش در آذربایجان‌شرقی / برپایی نمایشگاه ملی فرش در سال ۹۶ در تبریز/فعالیت ۸۰۰ کارگاه تابلوفرش در شهر سردرود

به گزارش میانا به نقل از فارس، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت تابلوفرش سردرود، با اشاره به اینکه تابلوفرش یکی از شاخه‌های هنرصنعت فرش است، اظهار داشت: نگاه ما به این صنعت، نگاه یکپارچه است و همه شاخه‌های این صنعت که برای یک هدف مشترک فعالیت می‌کنند باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه موانع موجود بر سر راه مراودات سیاسی و تجاری با کشورهای مختلف برداشته شده است، گفت: اجرای برجام و گشایش‌های صورت گرفته در فضای بین‌الملل، فرصت خوبی است تا بتوانیم بازارهای جدید را برای عرضه محصولات خود بویژه صنایع دستی شناسایی کنیم.

جبارزاده تاکید کرد: این کار مهم بر عهده تولیدکنندگان و صاحبان صنایع دستی از جمله صنعت فرش است و دولت نیز آماده است تا در توسعه ارتباطات، به فعالان این عرصه کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر حضور فعال اتحادیه تابلوفرش سردرود در تشکل‌های بخش خصوصی بویژه اتاق بازرگانی تبریز، خاطرنشان کرد: حضور فعال در کشورهای مختلف با اولویت کشورهای همسایه و برپایی نمایشگاه‌های داخلی و خارجی باید جزو برنامه‌های این اتحادیه باشد.

وی با اشاره به تصویب برپایی نمایشگاه ملی فرش در سال ۹۶ در تبریز، گفت: بخش عمده‌ای از این نمایشگاه به تابلوفرش اختصاص دارد و فعالان این صنعت باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

جبارزاده در خصوص ضرورت معرفی هنرصنعت تابلوفرش سردرود نیز گفت: تاکنون کارهای خوبی در این زمینه انجام شده، اما نیاز است که فعالان این صنعت با برپایی نمایشگاه‌های مختلف بویژه در مناطق توریست‌پذیر کشور، تابلوفرش را بیشتر از گذشته معرفی کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ کارگاه تابلوفرش در شهر سردرود، گفت: این صنعت اکنون در مرحله رشد و توسعه است و برای برداشتن قدم‌های بزرگتر و حرکت در مسیر توسعه اشتغال و بهره‌وری، لازم است نسبت به مستند کردن اقدامات و اخذ تائیدیه‌های کیفیت اقدام شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ارتباط فعالان هنرصنعت تابلوفرش با مراکز علمی و فناوری، انجام اقدامات ابتکاری و جدید در بافت تابلوفرش، معرفی کارآفرینان برتر صنعت تابلوفرش، فراهم کردن ساز و کارهای ثبت حق مالکیت معنوی نقشه‌های تابلوفرش و ارائه تسهیلات به کارگاه‌های تابلوفرش سردرود در سال ۹۶ را مورد تاکید قرار داد.

صحتی، رییس اتحادیه تابلوفرش سردرود هم در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اتحادیه، به بیان پاره‌ای از مسائل و مشکلات صنعت تابلوفرش پرداخت.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *