فرجام غمبار برجام و تمدید تحریم ها

علی عزتی طی یادداشتی در پایگاه اطلاع رسانی میانا نوشت، توافقنامه برجام با تمامی ظرافت ها و پیچیدگی های عوام فریبانه اش در حالی مورد قبول دولتمردان ما قرار گرفت که رهبر معظم انقلاب، بارها در بیاناتی روشنگرانه در جلساتی خصوصی و عمومی به صراحت، خطر کیدهای دشمن را گوشزد کرده و بدعهدی های آمریکا و دشمنان انقلاب و اسلام را متذکر شده بودند و با غیرقابل اعتماد دانستن آمریکا و گوشزد کردن خیانتها و جنایات آنان، پایان غم انگیز این توافقنامه را پیش بینی کرده بودند، اما متاسفانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با تعجیلی خاص و در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه، این معاهده ننگین قرن اخیر را به تصویب رساندند.

 

آری این بار نیز عمر و عاص زمان توانست با فریب ابوموسی اشعری، انگشتر خلافت را به دستان نامبارک معاویه زمان بسپارد. مردم نیز چوب بی بصیرتی برخی از خواص حاکم را خورده و قربانی دستاورد ننگین دولت شدند؛ نابودی برخی تاسیسات هسته ای، تعطیلی و یا کاهش فعالیت برخی دیگر و در پی آن فشار اقتصادی، تعطیلی بسیای از مراکز تولید و کاخانجات، بیکاری و فساد از مهمترین فرجام های این معاهده بود که ضمن نابودی سرمایه های عظیم کشور توانست نه تنها مانع رشد روزافزون علمی و فناوری شده و پایه های علمی کشور را متزلزل کند بلکه زمینه های عقب روی چندین ساله آن را نیز فراهم سازد.  

 

اکنون که شاهد رونمایی مجددی از چهره واقعی شیطان بزرگ با تصویب تمدید ۱۰ ساله تحریمها علیه ایران عزیزمان هستیم، جای آن دارد که از این حادثه تلخ تاریخی درس عبرت گرفته و با شتابی بی وقفه اما هوشمندانه در پی جبران خسارات به بار آمده باشیم و برای برون رفت از مشکلات موجود، با اعتماد به قدرت و توان فناناپذیر فکری و عملی مردم، حرکتی معقول را آغاز کنیم.

 

اکنون زمان آن فرا رسیده است که  کسانی که در بدنه دولت و مجلس شورای اسلامی، فریب نقشه های شوم دشمن را خورده اند، با حضور در رسانه های ملی از مردمی که به آنان اعتماد کرده و زمام امورشان را به آنان سپرده بودند، به جای صغری کبری کردن و فرافکنی تقصیرات به گردن دیگران، به خاطر کج فهمی ها و اشتباهاتشان عذرخواهی کرده و در پی جبران این حقّ النّاس تضییع شده برآیند.


قوه قضائیه با پیگری مجدّانه، افرادی را که عامدانه و علارغم فهم نتایج برجام، مصرّ به تصویب آن بودند و همچنین جاسوسان و خبرچینان و کسانی که به آنان اجازه حضور داده بودند را شناسایی و مجازات نماید.


دولتمردان جدید و کسانی که خواهان حضور در صحنه های سیاسی و تصمیم گیری های آتی کشور هستند، این واقعه را آیینه عبرتی برای خود قرار دهند و هرگز فریب میش نمایی های دشمن را نخورند.


همگان باید بدانند که ولایت فقیه، خیرخواهانه و با تمام وجود در پی هدایت سیاسی و معنوی کشور است، لذا برای حرکت در صراط مستقیم و ایمن ماندن از خطرات دشمن و عاقبت به خیری، راهی جز حرکت در مسیر ولایت و عمل به بیانات روشنگرانه ایشان نداریم.


با توجه به نزدیکی موعد انتخابات، ملت برای مقابله با مشکلات موجود و خروج از گرداب فتنه ها باید در انتخاب افراد صالح و صلاحیت دار، تمام توان خود را به کار گیرد و در ادای این تکلیف شرعی، فریب عوامفریبی های برخی از کاندیداها را نخورده و از انتخابی عجولانه و بر مبنای بی بصیرتی بپرهیزند.

 

انتهای پیام/

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

یک نظر

  1. هیچوقت نمیشه به آمریکا اعتماد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *