نامگذاری اماکن عمومی تبریز به نام مالیات

به گزارش میانا به نقل از فارس، صادق نجفی صبح امروز در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: عوارض دریافتی از محل مالیات ارزش افزوده، نقش مهمی در توسعه و عمران شهرها دارد.

 وی افزود: اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و بخشداری‌ها به منزله مشارکت مستقیم مردم در توسعه شهرها است.

شهردار تبریز گفت: مالیات به عنوان اصلی‌ترین منبع درآمدی برای کشور تلقی می‌شود و شهرداری تبریز آماده همکاری لازم برای تسهیل روند وصول مالیات و ایجاد بسترهای لازم است.

غلامرضا شریفی، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار به فرهنگ‌سازی مالیاتی شهروندان اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی در مورد پروژه‌ها و طرح‌هایی که از محل درآمدهای مالیاتی اجرا می‌شوند، باعث تشویق مردم به پرداخت به موقع مالیات می‌شود و شهرداری تبریز می تواند با واگذاری قسمتی از ظرفیت‌های اطلاع رسانی برای ترویج فرهنگ مالیاتی موثر واقع شود.

شریفی افزود: تفاهم نامه همکاری بین شهرداری‌های کلان شهرهای کشور و سازمان امور مالیاتی کشور موارد همکاری در راستای بهبود وصول مالیات را مشخص کرده است.

مدیر کل امور مالیاتی استان گفت: در سال جاری بخشی از درآمدهای اداره کل امور مالیاتی از محل وصول عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است که مستقیما در توسعه این مناطق هزینه شده است.

وی به اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت اشاره کرد و گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی علاوه بر توسعه مناطق شهری و روستایی، در ارتقای بخش بهداشت و سلامت  استان نیز موثر است.

شریفی بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی شهرداری‌ها را در ارتقا فرهنگ مالیاتی بسیار مهم دانست و گفت: در اقتصاد سالم مالیات به عنوان درآمد و نفت به عنوان سرمایه است و اداره کشور باید از محل درآمدها باشد.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *