هویت شیعی تبریز در ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته شود/ رایزنان فرهنگی کشور در سفارت خانه ها آستین بالا بزنند

به گزارش میانا به نقل از ائل، محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به سال ۲۰۱۸ میلادی و انتخابی که برای شهر تبریز صورت گرفته است، اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸ یک فرصت استثنایی می باشد تا از این طریق بتوانیم از ظرفیت هایمان هم در تبریز و هم در استان آذربایجان شرقی نهایت بهره برداری مثبت را به عمل بیاوریم.

وی با بیان اینکه نسبت به برخی ظرفیت ها تاکنون غفلت شده است، ادامه داد: برخی ظرفیت ها با فراموشی مسوولین و مردم مواجه شده و برخی دیگر را به خوبی نتوانسته ایم به دنیا و جهان اسلام بشناسانیم و بسیاری از مردم دنیا از این ظرفیت ها غافل هستند.

وی با اشاره به اینکه به برخی ظرفیت ها نیز در ابعاد مختلف پرداخت نشده است، افزود: باید تمام توان خود را بگذاریم تا نسبت به این طرفیت ها به خوبی عمل کرده و در جهت شناساندن آن ها گام های موثری برداریم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هویت شیعی شهر تبریز در جهان اسلام، تصریح کرد: به دلیل اینکه به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مطرح شده ایم، بایستی بتوانیم در جهت شناساندن شیعه و اینکه جایگاه تشیع در جهان اسلام چه جایگاه رفیعی است، قدم های مناسبی برداریم و این موضوع را به خوبی بیان کنیم.

وی ادامه داد: کشورمان ایران در سال های دور و قبل از تشرف به اسلام داخل امپراطوری های بنی امیه و بنی عباس بود و دارای یک جغرافیای سیاسی واحد نبود، تبریز اولین شهری بود که گام اساسی در واحد شدن ایران برداشت و باعث ایجاد یک هویت جدید در کشور شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع یکی از افتخارات بزرگ شهرمان تبریزاست، عنوان داشت: در سال ۲۰۱۸ این موضوع باید در ایعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد و نقش ایران در جهت احیای اسلام ناب محمدی و

وی در ادامه سخنان خود نسبت به ارائه راهکارها نیز اینگون بیان کرد: راهکارها در ارائه محتویات مختلف است و باید از ابعاد مختلف چه سمعی و بصری و … حداکثر بهره برداری صورت گرفته شود.

سعیدی با بیان اینکه وقتی گردشگران به تبریز می آیند، باید تمامی برنامه ها از محتوا و کیفیت لازم برخوردار باشند، گفت: باید از تمامی امکانات از سخنران و مقاله نویس تا بروشورهایی که ارائه می شود از محتوای لازم برخوردار بوده، به خوبی مدیریت ها صورت گیرد تا پیام اصلی این انتخاب منتقل شود.

وی نسبت به استفاده از روایان زبده در معرفی مکان های گردشگری تاکید کرده و گفت: بازدیدها باید از پویایی لازم برخوردار باشند.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از امکانات صوتی و تصویری در معرفی آثار، خاطرنشان کرد: از هم اکنون باید نسبت به تهیه محتوای تصویری و صوتی همت گمارده شود و این آثار و کلیپ ها و فیلم ها نیز توسط رایزنان فرهنگی در سفارت خانه هایمان در کشورهای مقصد نمایش داده شوند.

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *