برخورد دور از انتظار مامورین سد معبر شهرداری میانه با یک کودک دست فروش +فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، دست فروشی یکی از چالش های مدیریت شهری و معضلی جدی برای کسب و کار واحد های صنفی محسوب می شوند که معمولا در روزهای منتهی به پایان سال و همچنین ایام تعطیلات تابستان بصورت پررنگ تری ظهور و بروز پیدا می کنند.

ساماندهی بساط گستران و دست فروش ها همواره جزء دغدغه های مدیریت شهری بوده و طبق قانون، شهرداری در صف مقدم برخورد و رفع سد معابر محسوب می شود.

یکی از راهکارهایی که برای رفع سد معبر مطرح است و عموما مدیریت شهری با اتکای به آن تلاش می کند ساماندهی موردنظر را در این عرصه لحاظ کند به مشخص کردن مناطقی خاص تحت عنوان روز بازارها و شب بازار ها، معطوف می شود، محدوده هایی که دست فروشان با استقرار در آن کالای مورد نیاز مردم را عرضه می کنند.

در سالیان اخیر معضل دست فروشی و همچنین سد معبر تبدیل به یکی از مشکلات اساسی مردم میانه شده که شهرداری میانه باتوجه به نظر اکثریت همشهریان در این حوزه ها نتوانسته کارنامه ی موفقی از خود بجای بگذارد.

با توجه به بیانات رهبر انقلاب درباره مقابله باقاچاق کالا که فرموده اند مهم مقابله با قاچاق صدها کانتینر است نه یک کوله بر ضعیف، حال سوال اصلی از کارکنان سد معبر شهردای میانه این است که آیا تمامی مشکلات و معضلات شهر در برخورد با یک کودک دست فروش خلاصه و تمام می شود؟!

همانطوری که در کلیپ زیر مشاهده خواهید کرد مامورین شهردای میانه در اقدامی دور انتظار برخورد ناشایستی را با یک کودک دست فروش دارند، بطوری که در هنگام جمع آوری بساط دست فروشی وی از کنار خیابان به درخواست های مکرر وی در رابطه با ارائه یک کارت شناسایی بی اعتنا هستند.

هر چند پایگاه خبری میانا اصل قضیه برخورد با دستفروشان را امری قانونی و در راستای رسیدگی به معضلات شهری می داند، اما برخورد سلیقه ای با دستفروشان بخصوص افرادی که چاره ای جز کسب روزی حلال از این طریق ندارند را به این شکل صحیح نمی داند و خواستار جوابگویی مسئولین امر به این نوع اقدامات است.

بدون شک در این میان مردم انتظار دارند مامورین شهرداری میانه به عنوان عوامل اجرای قانون سد معبر در درجه اول خود به قانون احترام بگذارند و در مرحله بعد با متخلفین برخورد قانونی داشته باشند.

در این ویدئو کودک دستفروش تقاضای نشان دادن کارت شناسایی از مامور شهرداری را دارد که مامور شهرداری در پایان می گوید، من کارت شناسایی ندارم! به‌راستی بدون لباس یا یونی فرم مخصوص و یا تجهیزات مخصوص و کارت شناسایی چگونه می‌توان یک مأمور شهرداری را تشخیص داد؟

 

 

 

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

۶ نظر

 1. میانه ای

  واقعا جای تاسف است

 2. متاسفم برای مسئولین شهر و کشور که به جای فراهم آوردن مکانهایی برای دستفروشها با قشر ضعیف جامعه این رفتارها را می کنند این موضوع باید به جد پیگیری شود.

 3. کاش با همه یکسان برخورد شود,,,,,,,البته خواسته نوجوان جهت دیدن کارت شناسایی منطقی است

 4. ,,,,البته خواسته نوجوان جهت دیدن کارت شناسایی منطقی است

 5. داود قره داغی

  در زمانهای قدیم برای اینکه کودکان نیز با فعالیتهای اقتصادی آشنا بشوند در فصل تابستان اقدام به فروشندگی به صورت دستفروشی میکردند که معضلی هم نبود و مورد تحسین بود ولی اما حالا چرا این چنین برخورد می شود؟

 6. شهروند میانه ای

  این مرد کارش اینه
  خیلی بد حرف میزنه 

  من بارها برخوردشو دیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *