احتمال دارد مذاکرات به نتیجه نرسد/ روزنامه‌ها،رادیو و تلویزیون اگر شرایط این زمان را درک نکنند،جا می‌مانند

رئیس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: به دلیل زیاده خواهی آمریکاییها و بی اعتمادی ما به آن ها ممکن است مذاکرات به نتیجه نرسد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، محمدسرافراز رئیس رسانه ملی در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها به مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 اشاره کرد و گفت: از نظر من مذاکرات بین ایران و 1+5 نیست؛بلکه مذاکره بین ایران و 1.5 (یک آمریکا+نیم اروپا)است.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: این مذاکرات فارغ از اینکه به نتیجه برسد یا نرسد و امیدواریم به توافق برسد و اگر به توافق برسند همه خوشحال می شوند؛ اما احتمال اینکه مذاکرات به نتیجه نرسد بیشتر است و این به دلیل زیاده خواهی آمریکا و بی اعتمادی ما به آنها است.

وی افزود: ایران در پروسه یک سال اخیر به تعهدات خودعمل کرده است حتی به تعهدات جدیدی که درمذاکرات ژنو بوده نیز عمل کرده است.

سرافراز تصریح کرد: دوربین‌های آژانس همواره روشن است و فیلمها را ضبط می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد دفعات بازرسی آژانس زیاد شده و خیلی از آنها رسانه‌ای نمی شود.

وی ادامه داد: به تعهداتی که در خلال مذاکرات برای اعتمادسازی بوده عمل شده و میزان و حجم غنی سازی کاهش یافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه باید برچیده شود، گفت: بانک مرکزی را تحریم می‌کنند و حتی داروها راتحریم می کنند و بایدنگاه کنیم و ببینیم که آنها چگونه سیاستها را اعمال می کنند.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه طرف غربی به تعهداتشان عمل نکردند،گفت: بخشی از لبه تحریم‌ها و سیاستهایی که اعمال کردند به رسانه ملی هم برخورد.

وی افزود: در یک دوره ای به تمام ماهواره ها دستور دادند که شبکه‌های ما را پخش نکنند، نه فقط شبکه‌های سیاسی مثل پرس تی وی، العالم،الکوثر، جام جم و … حتی شبکه‌ای مثل آی فیلم که فقط فیلم پخش می کند.

معاون سابق برون مرزی رسانه ملی تصریح کرد: رئیس غول رسانه‌ای اروپا به کسانی که ماهواره اجاره می دهد نامه نوشت و خواستار عدم پخش شبکه‌های ما شد.

وی تصریح کرد: تحریم رسانه ملی به بهانه مسائل هسته‌ای بود و اصلا ارتباط آنها قابل درک نیست.

سرافرازخاطر نشان کرد: طرف های غربی با تحریم نتوانستند صدا و پیام ما را کور کنند بلکه فقط چهره خودشان را کور کردند.رئیس رسانه ملی تصریح کرد: اگر غرب در چند سال اخیر شعار آزادی بیان می دهد و حاضر شده همین شعار را در مقابله با ما مخدوش کند.

سرافراز در بخشی دیگری از این مراسم اولین حضور رسانه‌ای خود در جمع رسانه‌های مکتوب را به فال نیک گرفت و گفت: امیدوارم حضورم در چنین محفلی برای قدردانی از بزرگوارانی باشد که در بخشهای مختلف رسانه‌های مکتوب کار می‌کنند.

وی ادامه داد: هم رسانه ملی و هم رسانه‌های مکتوب باید جایگاه خودشان را بفهمند و درک کنند که در کجا قرار دارند و چه باید بکنند.

وی با بیان اینکه روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون اگر شرایط این زمان را درک نکنند، جا می‌مانند گفت: کارکرد روزنامه‌ها باید باز تعریف شود و رویکرد روزنامه‌ها با شرایط امروز تطبیق پیدا کند.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: رسانه‌ها باید بفهمند به چه ترتیب از فضای نوین استفاده کنند.

براساس این گزارش رئیس رسانه ملی در ادامه تصریح کرد: ما در عصر ارتباطات به سر می بریم اما مهمتر از این عصر پردازش اطلاعات است.

وی تصریح کرد: عصر پردازش اطلاعات عصری است که اگر کسی آن را درست بشناسد و درست بهره برداری کند ،قدرت نرم و همان قدرت اصلی که حاکمیت از این موضوع اعمال می شود، برخوردار خواهد بود.

سرافراز تصریح کرد: عصر پردازش اطلاعات یعنی این که ما در کجا هستیم،افکار، عقاید، احساسات و عواطف انسان ها را دریافت کنیم، آن ها را بفهمیم و سپس شروع به پردازش کنیم بنابراین ما در عصری به سر می بریم که این اتفاقات شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: رسانه هایی در فضای مجازی وجود دارند که توسط مخاطبین شکل گرفته اند.

رئیس رسانه ملی در ابتدای این نشست به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: من از روزنامه رسالت کار خود را شروع کردم و آن موقع سردبیر بخش خارجی بودم که دو سال طول کشید که سردبیر کل روزنامه رسالت شدم.

وی افزود: وقتی به سازمان آمدم به بخش خارجی رفتم و حدود 20سالی طول کشید که در این پست قرار گرفتم.

سرافراز تصریح کرد: جزو اولین نفراتی بودیم که صدا و سیما را فتح کردیم.

وی در واکنش به خاطره حجت الاسلام علوی که از خانواده سرافراز مطرح کرده بود گفت: آقای علوی خاطراتی از سال 42 گفتند و فرمودند من در سن نوجوانی بودم ولی من در آن موقع در سن شیرخوارگی بودم!.

اضافه می شود مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها عصر امروز جمعه 23 آبان در مصلی تهران برگزار شد.

در این مراسم محمد سرافراز رئیس رسانه ملی، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، حسین انتظامی معاون مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور، حجت الاسلام مسعود دعایی سرپرست روزنامه اطلاعات و…. حضور داشتند.

انتهای پیام/ن

همچنین ببینید

امام جمعه میانه: سخت‌ترین توطئه‌ها را با دعای شهدا پشت سر گذاشتیم

امام جمعه میانه در آیین وداع با شهید گمنام، شهید را واژه‌ای مقدس و مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *