حذف یاران و مروجان منطقه ای و بین المللی گفتمان انقلاب اسلامی

علی حیدری منور طی یادداشتی در پایگاه اطلاع رسانی میانا نوشت: در بحبوحه بهار عربی دشمنان جمهوری اسلامی ایران با هدف قطع نفوذ ایران در منطقه غرب آسیا ایجاد بحران در سوریه را کلید زدند. اعتراضات به دولت بشار اسد در ابتدا به صورت مسالمت آمیز بود ولی رفته رفته با مسلح شدن مخالفان دولت دمشق از سوی برخی از نیروهای خارجی و سرازیر شدن تروریست ها از نقاط مختلف جهان به سوریه، این کشور عرصه درگیری های نظامی بین نظامیان دولتی و تروریست ها گردید.

دولت سوریه که یکی از همپیمانان جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا است، چندین سال است با گروههای تروریستی تحت الحمایه آمریکا،غرب،رژیم صهیویستی و برخی از دولتهای مرتجع عربی در حال مبارزه است. دامنه نفوذ تروریست ها به عراق که آن هم از متحدان استراتژیک ایران است کشیده شده است و تروریست ها توانسته اند مناطقی را در عراق به تصرف خویش درآورند.

دشمنان جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ایجاد بحران در سوریه و عراق جهت مقابله با ایران و تاثیر گذاری آن در منطقه، به تلاش گسترده ای جهت حذف و ایجاد محدودیت برای حامیان و مروجان گفتمان انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان دست زده اند.

حذف حامیان و مروجان گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان در چندین سال اخیر طبق هماهنگی بین دشمنان جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا است. حضرت آیت الله نمر باقر النمر از روحانیون برجسته شیعی عربستان سعودی بدلیل حمایت از تظاهرات مردم قطیف عربستان با حمله ماموران امنیتی سعودی زخمی و بعد بازداشت گردید.

نمر باقر النمر از سوی دولت سعودی به تلاش برای ایجاد فتنه طائفه ای،حمایت از اعتراضات مردم بحرین،حمل سلاح و اطاعت نکردن از پادشاه سعودی به اعدام محکوم شده است. ماموران امنیتی بحرین خانه مسکونی شیخ سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین را محاصره و وی را به اتهام  تلاش برای تغییررژیم آل خلیفه و همکاری با قدرتهای خارجی بازداشت کردند.

شیخ سلمان که در حوزه علمیه قم تحصیل کرده یکی از روحانیون مورد اعتماد شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین است. ماموران پلیس جمهوری آذربایجان برای بازداشت حاجی طالع باقرزاده از روحانیون برجسته آذری و رئیس سازمان وحدت مسلمانان جمهوری آذربایجان و تعدادی از اعضای ارشد این سازمان به مسجد نارداران باکو وارد شده و با مقاومت دینداران روبرو شدند که در نتیجه درگیری بین طرفین پنج تن از دینداران به شهادت رسیدند.

ماموران پلیس در این عملیات چهارده تن از دینداران آذری از جمله حاجی طالع باقرزاده را بازداشت نمودند.وزارت کشور آذربایجان با صدور بیانیه ای سازمان وحدت مسلمانان جمهوری آذربایجان را به تلاش برای تشکیل گروه تروریستی جهت سرنگونی دولت باکو متهم ساخته است.

ارتش نیجریه در اقدامی عجیب به حسینیه و منزل مسکونی شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه حمله برده و با به رگبار بستن حاضران دهها تن از مردم بی دفاع را کشته و شمار دیگری را زخمی کرد. شیخ زکزاکی هم اینک در بیمارستان نظامی ارتش نیجریه بستری است.شیعیان نیجریه بیش از هر جای دیگر متاثر از ایران هستند و به صورت بارز تصاویر رهبران و مراجع تقلید شیعه ایرانی را در حسینیه‌ها و مساجد و مجالس خود نصب می‌کنند.

ابراهیم زکزاکی نیز که به ایران علاقه بسیاری دارد و بارها به ایران سفر کرده متاثر از افکار شیعیان ایرانی است. او معتقد است باید به سمت تشکیل جمهوری اسلامی فراتر از مرزهای کشورهای آفریقای حرکت کرد.خصوصا که این مرزهای موجود استعماری است. در جهان کنونی فرصت های بسیار زیادی برای مجاهدان فکری و اجرایی راه حق و حقیقت وجود دارد که به علت کم توجهی خیلی از جوانان انقلابی ایران به عرصه های جهانی، آن اتفاقات بزرگی که می تواند رقم بخورد،به تاخیر می افتد.

از نظر نویسنده بازداشت حضرت آیت الله نمر باقر النمر،حاجی طالع باقرزاده،شیخ ابراهیم زکزاکی و شیخ سلمان هدفدار و با هماهنگی سرویس های امنیتی غرب،آمریکا،رژیم صهیونیستی و برخی از دولتهای مرتجع عربی صورت گرفته است و علائم زیادی وجود دارد که پروژه حذف یاران و مروجان گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان همچنان ادامه پیدا کند و در این باره رفتار دولت جمهوری اسلامی ایران در خنثی کردن این پروژه بسیار موثر خواهد بود.اگر سریعا پاسخ های مناسبی به چنین اتفاقاتی داده نشود باید دیر یا زود منتظر تکرار این مدل در برخی دیگر از کشورهای جهان و حذف و ایجاد محدودیت های جدید برای یاران گفتمانی انقلاب اسلامی باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

 

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *