بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، وقتی جنگ شروع شد درس ومدرسه را رها کرد آمد جبهه، شد ژنرال جنگ نامتقارن ، فرمانده تیپ ولشگر ، ژئوپلسین ، شد طراح عملیات ها، شد کابوس صدام ملعون… آری بسیاربودند بسیجیانی که روزی آمدند وجنگ را بهتربگویم دفاع مقدس رامدیریت کردند ، معنویت را به اوج رساندند ، عشق و ایثار را معنی کردند و عاشورایی شدند.

درجنگ تحمیلی و دفاع مقدس که روزگارکشورسخت شده بود بسیج آمدوامتحان داد خوب هم امتحان داد. بسیج درباب صدق امتحان صداقت داد امتحان ایثار، فداکاری ، شجاعت ، ولایت مداری ، صبر وشهادت طلبی را داد.

بعد از دوران دفاع مقدس وتمامی قضایا تا به امروز بسیج آزمون های خود را داده است . بسیج درتمامی صحنه ها ومجاهدتها با صداقت حضور یافته و این توانایی حضور مجاهدانه بسیج درصحنه ها ، توانایی کارگشا و گره گشا است.

بسیج درمیدان چالشهای حیاتی واساسی درصحنه حاضراست بسیج درمیدان های سخت با توکل برخدا درمقابل دشمنان ، دارای چنان قدرتی است ، که همگان را متحیر می سازد.

بسیج مایه ی عزت کشور و نظام است ، معنای بسیج – حضور متن مردم،درعرصه ها و فعالیتهای اساسی برای ملت و کشور است . در هر کشوری وقتی مردم درصحنه حاضر باشند تا از آرمانها وارزشهای خود دفاع کنند درآن کشور پیروزی قطعی است.

بدون  وحدت عمل یا عدم حضور مردم در صحنه ، کشور ضربه خواهد خورد جایی که مردم درصحنه اند و پیوند محکمی میان آحاد مردم است پیشروی وپیروزی قطعی است. هویت بسیج با هویت محرم و عاشورا گره خورده و بسیج پیرو مکتب عاشورا است  چرا که برجسته ترین  خصوصیت عاشورا همین فداکاری وشهادت طلبی بسیج است و اسلام زنده به عاشورا و اباعبدالله الحسین (ع) است و صراط بسیج صراط امام حسین (ع) و صراط عاشورا است.                    

  والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا…

 

 

نگارنده : قربان امینی

انتهای پیام/

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *