مسئول اجرای امر به معروف در کشور مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر سازمان بسیج را موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر کردند.

به گزارش میانا : “میرهادی قره سید رومیانی” در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی آناج با اشاره به برگزاری جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) اظهار کرد: در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، نمایندگان سازمان بسیج را موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر کردند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات این مصوبه ادامه داد: به موجب ماده 19 این طرح که به تصویب مجلس رسید سازمان بسیج مستضعفین موظف است با به کارگیری آحاد بسیجیان در چارچوب قوانینی نسبت به فرهنگی سازی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مرتبه زبانی اقدام کند.

وی افزود: به موجب تبصره این ماده مفاد این ماده نافی مسئولیت ضابطین قضایی بسیج در مرحله اقدام عملی نیست. نمایندگان همچنین با تصویب ماده 20 این طرح تمامی دستگاه‌های اجرایی، موسسات، شرکت‌های خصوصی، مراکز خدمات عمومی، اماکن عمومی و واحدهخای صنفی را موظف به رعایت این قانون کردند.

گفتنی است؛ نمیاندگان با 160 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از مجموع 237 نمانیده حاضر این ماده را به تصویب رساندند.

همچنین ماده 17 طرح حمایت از آمران به معروف در مورد مسئولیت ستاد امر به معروف برای صدور مجوز تأسیس سازمان‌های مردم نهاد و نظارت بر فعالیت‌ آنان با 147 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

نمایندگان همچنین با 157 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر ماده 18 طرح حمایت از آمران به معروف در مورد وظایف ستادهای استانی و شهرستانی امر به معروف برای رفع ابهامات آن به کمیسیون مشترک بررسی این طرح ارجاع کردند.
انتهای پیام/ج

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *