دانشکده علوم پزشکی در یک قدمی میانه

بعد از تلاش ها و پیگیری های نماینده گان و مسئولین شهرستان میانه و مکاتبات و سفرهای متعدد کاری سرانجام راه اندازی دانشکده علوم پزشکی مراحل پایانی خود را سپری کرده و آماده جذب دانشجو خواهد بود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا :با توجه به نقل مکان و مراجعات روزانه ی  بسیاری از همشهریان به منظور تحصیل در رشته های علوم پزشکی در استان های همجوار و همچنین با مد نظر قرار دادن وسعت و پراکندگی جمعیت و همجواری با بیش از 10 شهرستان و توجه ویژه به مشکلات اساسی و وضعیت بهداشت و درمان و فراهم ساختن تصحیلات دانشگاهی ایجاد و راه اندازی دانشکده علوم پزشکی در شهرستان میانه امری اجتناب ناپذیر است .

پیرو پیگیری های انجام پذیرفته نمایندگان و مسئولین عالی رتبه شهرستان میانه در این خصوص اخبار مبنی بر شروع بکار و جذب قریب الوقوع دانشجو در رشته های زیر مجموعه این دانشکده از جمله پرستاری و مامائی به گوش می رسد .

دانشکده علوم پزشکی در یک قدمی میانه

بدون شک آثار و برکات راه اندازی این دانشکده در آینده نه چندان دور شامل متوجه حال شهروندان و سیستم بهداشت و درمان شهرستان میانه خواهد شد ، جذب هیات علمی ، افزایش امکانات بیمارستانی ، تخصیص بودجه ، فراهم ساختن  امکان تحصیل برای دانشجویان بومی رشته های علوم پزشکی که در شهرهای همجوار با متحمل شدن هزینه های سربار و اضافی و همچنین به جان خریدن  مخاطرات رفت و آمد در جاده ها ،تنها بخشی از چشم انداز روشن به ثمر نشستن این موهم در شهر میانه می باشد .

گفتنی است با توجه به اخبار رسیده و پیگیری های انجام پذیرفته در این راستا ،جذب دانشجو در رشته های علوم پزشکی در دانشکده سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی میانه در آینده نزدیک انجام خواهد پذیرفت که مطمعناً نیازمند توجه ویژه مسئولین ارشد کشوری به این نیاز مبرم و ضروری مردم شهرستان میانه است .

****************

نگارنده : امید کوهی

****************

همچنین ببینید

پیکر شهید «علیرضا گل محمدی» در شهرستان میانه تشییع شد.

پیکر شهید «علیرضا گل محمدی» فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین در محور غرب کشور، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *