روشن کردن شمع در سوگ امام حسین (ع) احیای آیین ،اما به شیوه ای اشتباه!

مراسم عزاداری شام غریبان امام حسین (ع) و روشن کردن شمع در کنار دیوار های صحن مطهر امام زاده اسماعیل میانه ، با بی توجهی برخی از شهروندان چهره ای زشت از خود برجای گذاشت .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا :هر سال مراسم عزاداری شام غریبان امام حسین (ع) در محل آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) برگزار می گردد و مردم در این شب  با روشن کردن شمع در این مکان مقدس به سوگ سرور وسالار شهیدان نشسته و امید دارند تا دعاها و خواسته هایشان در درگاه خداوند متعال اجابت شود ، خادمان آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) محل های خاصی را برای روشن کردن شمع حاضر کرده ، تا مردم در محل های مشخص شده شمع خود را بسوزانند تا به در و دیوارهای این آستان مقدس خسارتی وارد نشود.

ولی متاسفانه علاوه بر تدارک  محل های خاص برای روشن کردن شمع توسط خادمان ، برخی از همشریان بدون توجه به رعایت نظم و بهداشت عمومی محل ، در کنار ستون ها و دیوارهای امام زاده  مشغول به روشن کردن شمع کرده و با این کار چهره زشتی بر روی زمین و دیوارهای امام زاده بجای گذاشتند .

حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه میانه  نیز در خطبه های نماز جمعه 16 آبان نیز با انتقاد از وضعیت پیش آمده خواستار رعایت کردن و توجه بیشتر مردم در اجرای مراسمات مذهبی و همکاری با مامورین و خادمین صحن مطهر امام زاده اسماعیل شد .

طبیعتا ضرورت جامعه  امروز  ما نمی طلبد که  خیلی از آیینی که داشته ایم را به آن شکل حفظ  و اجرا کنیم اما به صورت نمادین در مکان های خاصی اجرا شود تا مردم با آن آیین آشنا شوند و یادشان نرود  که ما چه آیینی  داشته ایم. امیدواریم در سالهای آتی شاهد چنین صحنه های نباشیم ….

 

mm (1) mm (3) mm (4) mm (13) mm (16) mm (18) mm (21)

همچنین ببینید

تنها سلاح مقابله با موانع نفوذ و فتنه، بصیرت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد بیرامی با اشاره به حوادث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *