۰
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه:

امام باقر(ع)؛ ولایت را کلید سایر واجبات می دانست

کد مطلب: 95576 |
 
تاریخ انتشار : شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 19:35
امام باقر(ع)؛ ولایت را کلید سایر واجبات می دانست
 
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در گفتگو با خبرنگار بسیج با تسلیت سالروز شهادت امام باقر(ع) و تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت، گفت: امام باقر(ع) ولایت را کلید سایر واجبات می دانست.

حجت الاسلام حسن امیرنژاد؛ اظهار داشت: آنحضرت، امامت و ولایت را از ارکان اصلی و مهم دین معرفی کرده و همواره بر اطاعت از ولایت، تاکید نموده است.
وی با اشاره به مبارزات سیاسی و فرهنگی امام محمدباقر(ع) با گروه های انحرافی زمان خود، افزود: ایشان میان عقاید اهل بیت(ع) و فرق اسلامی دیگر، مرزبندی را مشخص کرده و حق و حقیقت را بر مردم آشکار نمود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه با بیان بخشهایی از فعالیت گسترده علمی و اعتقادی حضرت امام باقر(ع)، از تربیت شاگردان فراوان در موضوعات مختلف تفسیر، فلسفه، کلام و اخلاق به عنوان یکی از ارزنده ترین این فعالیتها یاد کرد و گفت: آنحضرت یک نهضت بزرگ علمی را راه اندازی و بنا نهاد، سطح آگاهی و بینش مردم را فراتر برد و پایه های امویان را سست کرد.
حجت الاسلام حسن امیرنژاد با تذکر بر اینکه شناخت قرآن و تشخیص محکمات و متشابهات آن فقط توسط امام معصوم(ع) می تواند میسر باشد، تصریح کرد: قرآن شناسی بدون علم اهلبیت(ع) از عهده هیچکس برنمی آید و آنحضرت در طول عمر مبارک خود، در این مسیر تمام توان خود را بکار گرفت.
وی همچنین به تلاشهای امام برای اثبات اسلام و شیعیان اشاره کرد و گفت: امام باقر(ع) در طول حیات خود با افراد شناخته شده فرق مختلف زمان خود، مناظراتی داشته و سعی کرد تا اسلام را به خوبی معرفی و حقانیت اسلام و شیعیان را اثبات کند.
حجت الاسلام امیرنژاد افزود: آنحضرت دشمن سرسخت یهودیان بود و با تکذیب احادیث جعلی و دروغین آنان و همچنین القائات سوء آنان برای خدشه دار کردن چهره واقعی اسلام و پیامبران الهی، به شدت مبارزه کرد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب