۰
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه:

حجاب، آموزه ای اسلامی است اما مختص فرهنگ اسلام نیست.

کد مطلب: 95535 |
 
تاریخ انتشار : شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 17:54
حجاب، آموزه ای اسلامی است اما مختص فرهنگ اسلام نیست.
 
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در گفتگو با خبرگزاری بسیج، حجاب را یک امر فطری قلمداد کرد و گفت: حجاب، آموزه ای اسلامی است اما مختص فرهنگ اسلام نیست.

حجت الاسلام حسن امیرنژاد با بیان اینکه حجاب یکی از موکدات دین اسلام است ولی اسلام موسس و مخترع آن نبوده است و قرن ها قبل از اسلام نیز در بین اقوام مختلف رواج داشته است، اظهار داشت: شواهد تاریخی حاکی از فرادینی، فراملی و فطری بودن حجاب است به گونه ای که این فرهنگ، قبل از اسلام در ادیان دیگر و در بین بسیاری از ملل متمدن جهان، مرسوم و متداول بوده است.
وی از وجود پوشش های خاص در بین زنان یونانی، مصری، رومی، ایرانی و برخی ملل دیگر در عصر باستان سخن به میان آورد و افزود: شواهد تاریخی نشان می دهد که این فرهنگ خصوصا در بین زنان طبقه اشراف و بانوان شهر نشین بیشتر رواج داشته است و آنان با پوشیدن لباسهایی مناسب، خود را از نظرها دور می داشتند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه، حجاب را یک امر ظاهری و بیرونی و پوشش ظاهری افراد خصوصا زنان، و عفاف را یک حالت درونی و بازدارنده از گناه و تعدی، معنا کرد و گفت: حجاب و عفاف مختص زنان نیست اما در بین زنان ملموس تر است ولی مردان نیز باید حجاب خاص خود را داشته باشند و عفت و حیا پیشه کنند.
وی آثار فردی و اجتماعی رعایت حجاب و عفاف در جامعه را متذکر شد و اظهار داشت: عفاف زمانی معنا پیدا می کند که آثارش در کردار، گفتار و رفتار انسان، نمود پیدا کند و همگانی شدن این فرهنگ موجب پاکدامنی افراد، استحکام اساس و ریشه خانواده ها، و تربیت فرزندانی سالم در محیطی سالم شده، و این فرهنگ، موتور محرکه پیشرفت و آبادانی و موجب تزریق روحیه و امید به آینده می شود.
حجت الاسلام امیرنژاد علت هجمه فرهنگی سازمان یافته به این حکم اسلامی و الهی از ابتدای عصر رنسانس توسط دشمن و غرب را دستیابی به مطامع شخصی عنوان کرد و افزود: آنان در تلاشند تا با تحریک جامعه به سمت بی عفتی، بی حیایی و سست شدن بنیان خانواده ها، جوامع خصوصا جوامع اسلامی را به سمت بی بند و باری و لاابالی گری سوق دهند تا به اهداف فردی و شیطانی خود، دست یابند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب