۰
 
کد مطلب: 95228 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
موثرترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، حفظ ارتباط دوستانه با فرزندان است
 
 
مجمع عالی بسیج میانه با هدف بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، فرمانده سپاه میانه در جمع نخبگان بسیج، تحرکات و تلاشهای شبانه روزی دشمن برای از بین بردن بنیان خانواده ها را گوشزد کرد و گفت: باید به طرق ممکن با فرزندانمان ارتباطی صمیمانه و اعتمادآفرین برقرار کنیم تا از آسیب این توطئه ها در امان باشیم.

 

   حسین محمدی با اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری، آن را از تدابیر داحیانه رهبری در هدایت کشتی انقلاب برشمرد و افزود: تنها راه پیروزی بر دشمن و برون رفت از تمامی مشکلات، و نیل به رشد و پیشرفت کشور، اطاعت از ولایت فقیه و حرکت در مسیر ترسیمی ایشان است.

 

   مجمع عالی بسیج شهرستان میانه با شرکت ۲۰۰ نفر از نخبگان اقشار مختلف بسیج اعم از اعضای کارگروه های مجمع و برخی از مسئولین ادارت در سالن اجتماعات آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

 

   در این مجمع، حجت الاسلام عادل ابراهیم نژاد دبیر کارگروه تربیتی اخلاقی مجمع عالی بسیج میانه، راهکارهایی را در جهت پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای نخبگان بسیج قرائت کرد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • با آگاهی دادن به فرزندان مانع از سوء استفاده های احتمالی افراد غریبه از آنان در محیط وب شوید.

  • به فرزندان بیاموزید اطلاعات و اسناد شخصی و خصوصی خود و اعضای خانواده را در اختیار دیگران قرار ندهند.

  • عدم نگهداری اطلاعات شخصی در رایانه و گوشی همراه متصل به اینترنت، مانع از سرقت آنها خواهد شد.

  • فرزندان را در فهم درست از حیطه اطلاعات خصوصی و غیرخصوصی، یاری کنید.

  • به آنان بیاموزید که رمزهای عبور تحت هیچ شرایطی نباید در اختیار دیگران حتی دوستان صمیمی قرار گیرد.

  • استفاده از اینترنت و گوشی همراه در خانه را از نظر زمانی و مکانی مدیریت کنید به گونه ای که استفاده از اینترنت در اتاق شخصی را ممنوع کرده و زمان و مکان مشخصی را برای این کار تعیین نمایید و برای هریک از اعضای خانواده، اکانت ویژه ای در رایانه ایجاد نمایید تا کنترل آسانتر شود.

  • به فرزندان بیاموزید که به هر کسی اعتماد نکنند چرا که افرادی هستند که با اعتماد سازی برای فریب ایشان کمین کرده اند.

   حجت الاسلام ابراهیم نژاد در نهایت متذکر شد: شاید مهمترین راه حفاظت از فرزندان، جلب اعتماد آنان و ایجاد محیطی مشورتی و صمیمانه در خانواده باشد، لذا از آنان بخواهید تا هر سوالی را که برایشان پیش می آید از شما بپرسند و شما نیز صادقانه به آنان پاسخگو باشید.

   خبرنگار: عبدالله سلیمی

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب