۰
 
کد مطلب: 94425 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۱
«دی‌زد بانک» آلمان همکاری با ایران را به حالت تعلیق در می‌آورد
 
 
یک بانک آلمانی و یک شرکت نفتی لهستانی اعلام کردند که همکاری خود با ایران را به دلیل تحریم‌های آمریکا به حالت تعلیق در می آوردند.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از رویترز، “دی زد بانک” آلمان که دومین بانک بزرگ آلمانی در زمینه اعطای وام به شمار می آید روز جمعه اعلام کرد که تراکنش های مالی خود با ایران را در ماه جولای به حالت تعلیق در می آورد. این اقدام دی زد بانک در پی تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته ای با ایران اتخاذ می شود.

سخنگوی دی زد بانک اعلام کرد: ما تمام تراکنش های پرداختی خارجی مرتبط با ایران را از ابتدای جولای به صورت کامل به حالت تعلیق در خواهیم آورد.

در عین حال شرکت “اولر هرمس” که در زمینه بیمه اعتباری صادرات فعالیت می کند روز جمعه اعلام کرد که از سال ۲۰۱۶ تا کنون حدود ۲۰۰ میلیون یورو صادرات به ایران را گارانتی کرده است و این برنامه همچنان ادامه دارد و شرکت ها می توانند درخواست گارانتی بکنند.

از سوی دیگر شرکت لهستانی “پی جی نیگ” که در زمینه نفت و گار فعال است اعلام کرد که همکاری خود با ایران را به دلیل خطر تحریم های آمریکا به حالت تعلیق در می آورد.

اتحادیه اروپا تاکید کرده است که حتی بدون آمریکا نیز به برجام پایبند خواهد ماند و اجازه نخواهد داد که این توافق از بین برود. اروپا تاکید کرده که تلاش خواهد کرد که جریان سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران ادامه یابد اما پذیرفته است که برای تامین تضمین هایی که ایران به دنبال آن است باید تلاش کند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب