۰
 
کد مطلب: 94310 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۷
سخنرانی ترامپ در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی به صورت ویدئو کنفرانس
 
 
بنابر اعلام سفیر آمریکا در اسرائیل دونالد ترامپ در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس حضور نمی‌یابد و به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی می‌کند.

به گزارش میانا، باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل گفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز دوشنبه برای ۸۰۰ شخصیت اسرائیلی و آمریکایی در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کند.

اما هنوز مشخص نیست آیا ترامپ به صورت زنده سخنرانی می کند یا اظهارات وی به صورت ضبط شده پخش خواهد شد.

بنابر اعلام مقامات آمریکایی به احتمال زیاد مراسم افتتاح سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی چهاردهم مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار خواهد کرد.

سفارت آمریکا در قدس اشغالی با دست کم پنجاه نفر کارمند بزودی شروع به کار خواهد کرد.

سفارت آمریکا در راستای تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل از تل آویو به قدس منتقل می‌شود.

قرار است دست کم هشتصد مهمان در این مراسم شرکت کنند. مقامات آمریکا اعلام کردند هیئت این کشور تصمیم ندارد در جریان مراسم افتتاحیه با هیچ مقام فلسطینی دیدار کند.

دستیاران دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل و کارکنان کنسولگری آمریکا در ساختمان جدید سفارت آمریکا مستقر شده‌اند. سفارت جدید در حقیقت در بخشی از ساختمان مختص صدور روادید و گذرنامه آمریکا در قدس است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب