۰
 
کد مطلب: 94232 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
پدافند سوریه ده‌ها موشک شلیک شده از سوی رژیم صهیونیستی را ساقط کرد
 
 
منابع رسانه‌ای گزارش دادند رژیم صهیونیستی ده‌ها موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک کرد که پدافند هوایی این کشور شمار زیادی از آنها را ساقط کرد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم» به نقل از «افیخای ادرعی» سخنگوی ارتش اسرائیل گزارش داد که ۲۰ فروند موشک به سمت مواضع نظامی در بلندی‌های جولان شلیک شده است.

سخنگوی ارتش صهیونیستی این حملات موشکی را به سپاه پاسداران ایران منتسب کرده و در عین حال اعتراف کرده که ۴ مقر نظامی مهم ارتش اسرائیل در جولان، هدف این حملات قرار گرفته است.

این سخنگو در ادامه مدعی شده که سامانه پدافند هوایی اسرائیل برخی از موشک‌ها را رهگیری کرده است و این حملات موشکی تلفات جانی یا مادی ملموسی نداشته است.

هم‌زمان کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل از به صدا در آمدن آژیرهای خطر و شنیده شدن صدای انفجارهایی در بلندی‌های جولان خبر داد.

ارتش اسرائیل همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم ده‌ها هدف نظامی در سوریه را بامداد امروز بمباران کردند. در این بیانیه ادعا شده، این مواضع بمباران‌شده وابسته به سپاه قدس ایران بوده است.

به فاصله کوتاهی پس از این حملات موشکی به جولان اشغالی، خبرگزاری رسمی سوریه( سانا) گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با حملات موشکی اسرائیل، که مناطق مختلفی در این کشور را هدف قرار دادند، مقابله کرده و ده‌ها فروند از این موشک‌ها را ساقط کرد.

یک منبع نظامی به سانا گفت: «پدافندهای هوایی ما ده‌ها موشک دشمن اسرائیل را منهدم کردند  و از اصابت شمار زیادی از آنها به اهداف موردنظرشان مانع شدند. برخی از این موشک‌ها تعدادی از گردان‌های پدافند هوایی، رادارها و انبار مهمات را هدف قرار دهند.

سانا همچنین گزارش داد، در نتیجه انهدام موشک‌های اسرائیلی توسط پدافند هوایی ارتش سوریه در حومه منطقه «الکسوه» در ریف دمشق، صدای انفجارهای مهیبی در این منطقه به گوش رسید.

گزارش‌ها حاکی‌ است که رژیم صهیونیستی همچنین شهر «البعث» در شمال استان «القنیطره» را موشک‌باران کرده است. به نوشته سانا، خمپاره‌هایی از مناطق تحت کنترل رژیم اشغالگر به سمت شهر البعث در شمال استان القنیطره شلیک شده است.

گزارش‌ها از حمص نیز حاکی‌ است که پدافند هوایی سوریه با موشک‌های اسرائیلی بر فراز حریم هوایی استان حمص مقابله کرده است.

شبکه تلویزیونی «الحدث» هم از شنیده شدن صدای یک انفجار مهیب در منطقه «القصیر» در استان حمص سوریه خبر داده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب