۰
 
مرکز آموزشی درمانی امام رضا ( ع) تبریز انجام شد

نخستین عمل آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز در تبریز + عکس

کد مطلب: 93991 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
نخستین عمل آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز در تبریز + عکس
 
 
عمل جراحی آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز ( تومور خوش خیم بزرگ غده هیپوفیز) برای نخستین بار در شمال غرب کشور توسط تیم جراحی مغز مرکز آموزشی درمانی امام رضا ( ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، سیروس صالح‌پور رئیس تیم جراحی مغز مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع)، اظهار داشت: این عمل با روش آندوسکوپیک برای اولین بار در شمال غرب کشور با همکاری خانم موسوی جراح و متخصص گوش و حلق بینی در تبریز بر روی بیماری  تومور خوش خیم هیپوفیز داشت با موفقیت انجام یافت.

وی در توضیح  آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیفیز ادامه داد: در این روش آندوسکوپی از راه بینی و با شکستن تیغه داخلی بینی و بعد از آن شکستن استخوان کف سینوس به هیپوفیز می رسیم و با استفاده از روش آندوسکوپی تومور را از راه بینی و بدون عمل جراحی از غده هیپوفیز بیمار جدا و خارج می کنیم.

صالح‌پور در خصوص مدت زمان این عمل جراحی افزود: پس از اقدامات اولیه که برای یک عمل لازم و ضروری می باشد در حدود ۱ تا ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

رئیس تیم جراحی مغز بیمارستان امام رضا (ع)  تبریز ابراز داشت: بیمار خانم ۳۰ ساله‌ای که با علائم سردرد و تاری دید و همچنین دو بینی و ضعف بینایی به این مرکز مراجعه کرده و پس از معاینات اولیه و تشخیص تومور مورد عمل آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز در این مرکز قرار گرفت.

صالح‌پور ابراز داشت: روش آندوسکوپیک را برای اولین بار با همکاری خانم موسوی جراح و متخصص گوش،حلق و بینی به همراه دستیاران جراحی مغز در تبریز انجام داده و امیدواریم بتوانیم در آینده نیز بیماران را با این روش با کمترین آسیب مورد عمل جراحی قرار دهیم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب