۰
 
کد مطلب: 93966 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
فرماندار ویژه میانه بر ضرورت تسریع در جابجایی روستای ممان تاکید کرد
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه 135 خانوار در این روستا ساکن می باشد و در صورت آبگیری سد شهریار بخشی از روستا به زیر آب خواهد رفت بر ضرورت تسریع در جابجایی روستای ممان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری در جلسه هماهنگی جابجایی روستای ممان، احیای روستای قواق عمولر و مسائل و مشکلات مسکن مهر ترکمانچای گفت: زمینی در اراضی موسوم به یاریولی در اطراف روستای ممان شناسایی شده و اکیپی فنی متشکل از نمایندگان بنیاد مسکن استان، فرماندار ویژه شهرستان، امور آب، سازمان زمین شناسی استان و غیره از محل پیشنهادی بازدید نموده و مقرر شد بنیاد مسکن نسبت به انجام نقشه برداری و استعلام از ارگانهای ذیربط و انجام مراحل بعدی شامل تفکیک قطعات و واگذاری به متقاضیان اقدام نماید.

گفت: اجرای سد بتنی و دو قوسی شهریار به منظور تامین آب کشاورزی استان گیلان و کنترل رسوب جریان آب رودخانه قزل اوزن در سال ۸۰ آغاز و و پیشرفت کلی پروژه از جمله ( احداث سد، تملک اراضی و تجهیزات و غیره) ۷۹ درصد می باشد و اگر به بهره برداری رسیده و آبگیری شود قسمتی از روستای ممان به زیر آب خواهد رفت.

وی همچنین با اشاره به اینکه موضوع جابجایی روستای ممان در آذر سال گذشته در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب رسیده و دستگاههای خدمات رسان موظف به پیگیری موضوع از طریق شرکت یا اداره کل متبوع برای تامین اعتبار به منظور خدمات رسانی به محل جدید پیشنهادی شدند گفت: هر گونه ساخت و ساز در روستای فعلی ممان به نفع ساکنین نبوده و باید جلوی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز گرفته شد.

فرماندار میانه با بیان اینکه روستای فعلی قواق عمولر با توجه به اینکه جوابگوی مهاجرت معکوس از شهرها به این روستا نبوده و نیازمند احیاء می باشد گفت: زمین مورد نظر در جهت احیای این روستا شناسایی و تعیین شده و دستگاههای خدمات رسان نیز بنا به مصوبه موظف به ارائه خدمات در محل جدید به روستائیان می باشند.

شکری در ادامه در مورد مسائل و مشکلات مساکن مهر ترکمانچای افزود: اداره راه و شهرسازی باید نسبت به رفع مشکل معارض در ورودی مساکن مهر اقدام کند تا اعضای تعاونی مساکن مهر بتوانند نسبت به اخذ سند و تقسیط تسهیلات اعطایی اقدام نمایند.

فرماندار میانه در پایان از اداره راه و شهرسازی خواست تا ظرف مدت ۱۵ روز نسبت به تعیین تکلیف محوطه سازی با تهاتر زمین اقدام نموده و بانک مسکن نیز نسبت به تقسیط تسهیلات با تضمین زنجیره ای اقدام نماید تا از تحمیل هزینه های ناشی از افزایش سود و دوران مشارکت جلوگیری شود.

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب