۰
 
کد مطلب: 93819 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸
ترامپ: با حمله به سوریه مهارت بی‌مانند ارتش آمریکا را نشان دادیم!
 
 
رییس جمهور آمریکا گفت با حمله به سوریه، یکبار دیگر مهارت بی‌مانند ارتش آمریکا را در معرض دید تمام جهان گذاشتیم.

به گزارش میانا، باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در کنفرانس خبری با شنیزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن درباره حمله موشکی به سوریه اظهار نظر کرد.

وی گفت: «با حمله به سوریه، یکبار دیگر مهارت بی‌مانند ارتش آمریکا را در معرض دید تمام جهان گذاشتیم. موشک‌ها شلیک شدند، آنها تلاش کردند موشک‌ها را هدف قرار دهند، اما کوچکترین موفقیتی نداشتند و هیچکدام را مهار نکردند.»

دونالد ترامپ مدعی شد که ارتش سوریه نتوانست یک موشک را سرنگون کند. این در حالیست که روسیه از منهدم شدن ۷۱ موشک از مجموع ۱۰۳ موشک شلیک شده به سوریه خبر داده و تصاویر زیادی از لاشه موشک‌های منهدم‌شده منتشر شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به دیدار احتمالی خود با کیم جونگ اون گفت: طی هفته‌‏های آینده با رهبر کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای این کشور دیدار خواهم کرد. تلاش ما برای عاری‌سازی شبه جزیره کره از سلاح هسته‌ای ادامه خواهد یافت.

ترامپ افزود: «هر اقدامی را انجام خواهیم داد تا آن دیدار را به یک موفقیت جهانی تبدیل کنیم. امیدواریم شاهد روزی باشیم که کل شبه‌جزیره کره بتواند در کمال امنیت، صلح و رفاه در کنار هم زندگی کنند. این سرنوشت مردم کره است که در سال‌های گذشته مشقت‌های زیادی را متحمل شده‌اند.»

وی در عین حال تاکید کرد: ما اشتباهات دولت‌های گذشته را تکرار نخواهیم کرد و کارزار فشار حداکثری ما علیه کره شمالی تا زمان خلع سلاح کامل این کشور ادامه خواهد یافت.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب