۰
 
کد مطلب: 93669 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
اظهارات ضدایرانی ترامپ در بیانیه اعلام حمله علیه سوریه
 
 
رئیس‌جمهور آمریکا هنگام اعلام آغاز حملات ائتلاف متجاوز غربی به سوریه به بیان ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هنگام اعلام آغاز حملات ائتلاف متجاوز غربی به سوریه به بیان ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.

ترامپ گفت: «هموطن‌های آمریکایی من، لحظاتی پیش دستور آغاز حملات دقیق علیه مواضع مرتبط با ظرفیت‌های شیمیایی بشار اسد را به نیروهای مسلح ایالات متحده صادر کردم. عملیات مشترکی همراه با نیروهای مسلح فرانسه و پادشاهی متحده در جریان است. سپاسگذار هر دوی آنها هستیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این اظهارات گفت: «امشب برای دو حکومتی که بیش از همه مسئول حمایت، تجهیز و تأمین مالی رژیم جانی بشار اسد هستند، پیامی دارم.»

وی اضافه کرد: «از ایران و روسیه می‌پرسم: کدام ملت‌ها هستند که می‌خواهند خودشان را به قتل عام مردان، زنان و کودکان گره بزنند؟ ملل دنیا را می‌توان با دوستانی که دارند شناخت.»

ترامپ گفت: «روسیه باید تصمیم بگیرد آیا می‌خواهد به حرکت در این مسیر سیاه ادامه بدهد یا می‌خواهد به عنوان نیروی حامی ثبات و صلح به ملل متمدن بپیوندد. امید است روزی ما با روسیه و شاید حتی ایران کنار بیاییم؛ شاید هم اینطور نشود.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «ایالات متحده با داشتن  قدرتمندترین و بزرگترین اقتصاد در تاریخ جهان، امتیازهای زیادی برای ارائه کردن در اختیار دارد.»

وی در بخش دیگری از بیانیه خود خاطرنشان کرد: «افزایش همکاری دوستان ما، اعم از عربستان سعودی، امارات، قطر، مصر و سایر کشورها می‌تواند تضمین کند که ایران نفعی از نابودی داعش نمی‌برد. آمریکا تحت هیچ شرایطی به دنبال حضور در سوریه برای مدت نامعلوم نیست».

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب