۰
 
کد مطلب: 93374 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
ترامپ و ملک سلمان درباره ایران گفت‌وگو کردند
 
 
رئیس‌جمهور آمریکا و پادشاه عربستان در یک تماس تلفنی درباره مسائل منطقه و ایران گفت‌وگو کردند.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، رسانه‌ها گزارش داده‌اند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «ملک سلمان»، پادشاه عربستان سعودی در یک گفت‌وگوی تلفنی درباره مسائل مختلف منطقه غرب آسیا از جمله ایران گفت‌وگو کرده‌اند.

سران دو کشور در این گفت‌وگوی تلفنی ایران را به تلاش برای بر هم زدن ثبات منطقه متهم و بر ضرورت مقابله با آن تهدید کرده‌اند. به نوشته العربیه، ملک سلمان از «مواضع محکم» واشنگتن در برابر تحرکات حوثی‌ها (انصارالله یمن) تقدیر کرده است.

آمریکا و متحدان منطقه‌ایش در حالی ایران را به بر هم زدن ثبات منطقه متهم می‌کنند که دولت‌های کشورهای عراق و سوریه بارها نقش ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه را مورد تمجید قرار داده‌اند.

ترامپ سفر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی به واشنگتن را نشان‌دهنده «روابط متمایز» میان آمریکا و عربستان سعودی دانسته است. این در حالی است که پیشتر رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند بنسلمان در آن سفر از رفتارهای ترامپ احساس تحقیر کرده است.

با آنکه برخی گزارش‌ها حاکی است دستور ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس با چراغ سبز عربستان سعودی انجام شده رسانه‌ها مدعی شده‌اند ملک سلمان در این گفت‌وگو بر حق مردم فلسطین برای تشکیل یک دولت مستقل به پایتختی بیت‌المقدس تأکید کرده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب