۰
 
کد مطلب: 93342 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
خسارت ۸۰ میلیارد ریالی بارش باران و سیل به باغات مراغه
 
 
فرماندار مراغه گفت: براثر بارش باران و جاری شدن سیلاب شدید۸۰ میلیارد ریال به باغات این شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، ظفرمحمدی صبح امروز در بازدید از مناطق سیل زده، از خسارت ۸۰میلیارد ریالی سیل به باغات و زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

وی افزود: به دنبال بارش شدید باران در روزهای گذشته و جاری شدن سیل در منطقه به بیش از ۵۰ هکتار زمین کشاورزی و باغات مراغه بیش از ۸۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به مناطق آسیب دیده در این شهرستان، اظهارکرد: براثر سیلاب روز گذشتهرودخانه‌های صوفی چای و مردق چای طغیان کرده و به پل‌ها،تاسیسات زیر بنایی و به‌ویژهراه‌های روستایی بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: راه دسترسی به روستای صومعه، هریس و یا شهریدر این بخش تخریب‌شده که میزان خسارت ۶۰میلیارد ریال توسط ستاد مدیریت به بحران و کارشناسان اعزامی بخشداری برآورد شده است.

فرماندار مراغه اضافه کرد:هم‌اکنون تلاش گروه‌های راهداری برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی این روستاها ادامه داشته و به‌زودی این مشکل مرتفع خواهد شد.

محمدی با اشاره به حضور ستاد مدیریت بحران در مناطق سیل زده،اظهار داشت: باهدف مدیریت سریع امدادرسانی و تسریع در بازسازی مناطق سیل زده مدیریت بحران شهرستان در مناطق سیل زده مراغه مستقر شدهاست.

 براثربارش‌های روز گذشته در این شهرستان به بیش از ۵۰ هکتار زمین کشاورزی ۸۰ میلیارد ریال خسارت واردشده است که ضروری است مسئولان مربوطه نسبت به جبران خسارت به کشاورزان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب