۰
 
ضربه شصت ماموران گمرک به قاچاقچیان انسان /

کشف محموله قاچاق انسان از بار شمش در مرز ترکیه

کد مطلب: 93246 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
کشف محموله قاچاق انسان از بار شمش در مرز ترکیه
 
 
ماموران گمرک همزمان با ایام تعطیلات نوروزی در دو عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند روز گذشته تعداد 11 نفر را از لا به لای بار دو دستگاه تریلر کشف کنند

به گزارش میانا به نقل از فارس، در نخستین عملیات ماموران گمرک بازرگان یک زن و شوهر ایرانی را کشف کردند که که در بار ترانزیتی حامل شمش روی مخفی شده بودند و این بار از مبدا کشور ازبکستان به مقصد ترکیه بارگیری شده بود.

در عملیات دیگری ماموران گمرک ۹ نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه را از داخل بار پلی اتیلن کشف کردند. از این تعداد ۵ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند که در داخل بار پلی اتیلن مخفی شده و قصد داشتند به صورت غیر قانونی از کشور خارج شوند .

بنابراین گزارش؛ تمام این افراد با هوشیاری ماموران گمرک و با رصد اطلاعات محموله‌ها  و به کمک دستگاه‌های کنترلی ایکس ری کشف و ضبط شده‌اند.

با انجام دو عملیات یاد شده سومین و چهارمین محموله قاچاق انسان در سال ۹۷ با هوشیاری ماموران گمرک کشف و ضبط شد.

همزمان با تعطیلات نوروزی و به دلیل پاره‌ای مشکلات در کشورهای همسایه قاچاق انسان در روزهای اخیر افزایش یافته اما با هوشیاری ماموران گمرک قاچاقچیان در انتقال غیر قانونی این افراد از مرزهای کشورمان ناکام مانده‌اند.

 ماموران گمرک در سال ۹۶ تعداد ۵۵۰ مورد قاچاق انسان کشف کردند. گمرک ایران در سال ۲۰۱۷ موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع کالای قاچاق کسب کند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب